
Yill is meervoudig Nederlands Kampioen
Sport en VerenigingETTEN-LEUR - Vrijdag 13, zaterdag 14 en zondag 15 december 2024 stonden in het teken van de Nederlandse Junioren Kampioenschappen op de korte baan. Dit toernooi werd georganiseerd in het Sloterparkbad in Amsterdam. ZPV Hieronymus deed mee met 7 zwemmers.
Yill van Bezouw (13) uit Etten-Leur maakte haar rol als favoriet voor de titel op het meerkampklassement bij de meisjes onder 14 jaar meer dan waar! Ze won voor het eerst de titel op basis van haar resultaten op 10 afstanden.
Zeven van de tien keer dat ze startte, tikte ze als eerste aan. In twee races pakte ze het zilver en op haar minst goede slag, de rugslag, eindigde ze ook nog op een mooie vierde plaats. Zelf was ze het meest tevreden met de laatste afstand die ze voor het klassement van de meerkamp zwom, de 200 meter vrije slag. Haar directe concurrente Malin Roozeboom moest ze ruim voor blijven om de meerkamp te kunnen winnen. En dat lukte! In een super snelle tijd van 2.07.07 wist ze makkelijk van Malin en de anderen te winnen, en was de titel binnen, Nederlands Kampioen!
Ze zwom ook nog meerdere kampioensrecords : 400 meter vrije slag (4.28.03), 100 meter schoolslag ( 1.13.85) en 200 meter schoolslag ( 2.38.81) In het schoolslag en vrijeslag klassement kon ze de winst op haar naam te schrijven. Op het rugslag klassement werd ze knap tweede.
Ook Elke Kriesels zwom mee in het meerkampklassement in deze categorie. Op 9 van de 10 afstanden zwom ze een nieuw persoonlijk record. Dit resulteerde in een 16e plaats bij de meisjes onder 14 jaar.
Jayna Wagenmakers, Karlijn van der Schrier en Fleur Buijs zwommen verschillende afstanden in de categorie meisjes junioren 3-4. Jayna liet zien in goede vorm te verkeren. Ze noteerde 6 van de 6 afstanden een nieuw persoonlijk record.
Karlijn mocht ook 6 keer het startblok betreden. Haar beste klassering was een 15e plaats op de 50 meter vrije slag en zwom ze voor het eerst onder de 28 seconden.
Fleur kwam op de slotdag in actie op de 200 meter schoolslag, haar beste afstand. Ze noteerde een tijd van 2.51.57 en werd daarmee 21e bij de meiden van 1 of 2 jaar ouder.
Bij de junioren 3-4 kwamen 2 Hieronymus zwemmers in actie. Thijmen Pruijssers had voldaan aan 7 limieten voor dit kampioenschap. Hij zette 3 keer een nieuw persoonlijk record neer. Op de 400 meter wisselslag van zelfs meer dan 3 seconden. Sven Buijs is een echte borstcrawlsprinter en kwam dus in actie op de 50, 100 en 200 meter vrije slag. Op de 100 m en 200 m haalde hij een hap van zijn persoonlijke record af.
Een heel geslaagd toernooi voor de zwemmers van Hieronymus op de Nederlandse Junioren Kampioenschappen. Volgende week gaan we verder met de Nederlandse Kampioenschappen voor de jeugd en de senioren. Yill behaalde hiervoor verschillende limieten en zal ook daar gaan deelnemen. Dit toernooi gaat plaats vinden in het Hofbad in Den Haag.[n]




