
Weer een geslaagd Oog voor de buurt project in Hoeven
AlgemeenHOEVEN - Vanuit de Samenstichting Hoeven is enkele jaren geleden het idee ontstaan om meer verbinding te creëren in buurten in Hoeven. Hoewel in sommige buurten al veel warme contacten zijn, is dat niet overal vanzelfsprekend. Met het Oog voor de buurt project kan dan een zetje gegeven worden om meer verbinding te realiseren.
Bij dit project zijn er 1 of 2 buurtverbinders, die bij voorkeur uit de buurt zelf komen, die langs de bewoners gaan met de vraag wat de buurt voor hen en wat zij voor de buurt zouden kunnen betekenen. De grootte van een buurt bestaat uit ongeveer 30 huishoudens om de connecties goed te kunnen maken. Door hier linken te zoeken en mensen te koppelen en mensen elkaar te laten ontmoeten wordt de verbinding in een buurt sterker.
Dita van der Wegen is van het begin betrokken bij dit project als buurtverbinder en Debby Santbergen is sinds een aantal jaar betrokken bij de Samenstichting. Beiden wonen ze aan de St. Bernardusstraat en hun conclusie was dat de verbinding in hun eigen buurt ook wel beter kan. In deze buurt zijn mensen weinig voor op straat waardoor ze elkaar ook niet ontmoeten.
Eind vorig jaar zijn zij daarom als buurtverbinders aan de slag gegaan in het eerste deel van de St. Bernardusstraat. Het project werd zeer positief ontvangen door buurtbewoners. Opvallend was dat er weinig individuele vragen waren, maar dat de bereidheid om elkaar te helpen groot was. Grootste gemeenschappelijke wens was een jaarlijkse activiteit om elkaar te ontmoeten. Dus werd besloten hier vorm aan te geven als mooie start van meer verbinding in de wijk.
Afgelopen burendag, zaterdag 23 september, was het zo ver: de eerste buurtborrel. Veel buurtbewoners sloten even aan om een drankje te drinken en nader kennis te maken. Het was fijn om elkaar eens echt te spreken en de drempel om in het vervolg het contact te zoeken met elkaar is hiermee flink verlaagd. Als kerst op de taart werd het Oog voor de buurt bord onthuld, dat door de gemeente wordt aangeboden bij afronding van dit project.
De buurtverbinders kijken terug op een geslaagd project er er zijn al initiatieven vanuit buurtbewoners om volgend jaar weer iets te organiseren. Missie geslaagd dus!
Vind jij dat de verbinding in jouw buurt ook beter kan en denk je dat Oog voor de buurt ook wat voor jullie is? Zoek dan contact met de Samenstichting Hoeven (info@samenstichtinghoeven.nl)




