Afbeelding
Foto: Gastel 750

Voorbereidingen feest Gastel 750 in volle gang

Algemeen

OUD GASTEL - Het kroonjaar 2025 voor Oud Gastel komt steeds dichterbij. In een wereld waarin de vrede op een aantal plaatsen helaas ver te zoeken is, is verbinding zoeken met elkaar belangrijker dan ooit. Als stichtingsbestuur Gastel 750 jaar zetten wij ons in om in het jubileumjaar daar gestalte aan te geven.

Het is inmiddels bijna een jaar geleden dat we in twee bijeenkomsten belangstellenden voor wat hopelijk een feestelijk jubileumjaar 2025 gaat worden, hebben bijgepraat. De tweede samenkomst was op 12 december 2022 in ’t Veerhuis.

Die datum – 12 december – beschouwen we een beetje als de ‘oprichtingsdatum’ van Oud Gastel. Het is ook daarom dat we dit jaar, wederom op 12 december, de 748e verjaardag van Gastel vieren. Dat doen we wederom met een samenkomst van vertegenwoordigers van het Gastelse verenigingsleven, organisaties en belangstellenden om er in 2025 een waar feest van te maken.

De al wat oudere Gastelaren bewaren goede herinneringen aan 1975 toen ons dorp (toenmalig gemeente Oud- en Nieuw Gastel) het 700-jarig bestaan vierde. Bijna vijftig jaar later verdient dat o.i. een herhaling. 

Als stichtingsbestuur willen we initiërend, stimulerend, faciliterend, coördinerend maar ook organiserend pro-actief zijn. Het feestjaar zo breed mogelijk onder de aandacht brengen en ervoor zorgen dat iedereen er deel aan kan nemen. 

Het bestuur en ook Comité van Aanbeveling bestaat uit mensen met een warm hart voor Gastel en volop bezig om het jubileumfeest bij alle dorpsgenoten aan te wakkeren. Volgens ons is het een uitgelezen kans om na coronajaren en jaren van heropstarten eindelijk weer eens uiting te geven aan dat gevoel van Gastelse trots, waarover we allen beschikken.

Een feest voor en door de Gastelaar, dat kan het ons inziens worden. Met jullie steun. Samen schrijven we geschiedenis en kijken vooruit..

De komende weken delen we onze doelstelling/plannen ook met de gemeenteraad van Halderberge in de verwachting dat zij het feestjaar ondersteunen. Daarna wil de stichting graag met allen, die hun steentje willen bijdragen aan het jubileumjaar, bijeenkomen.

Uiteraard doen we dat wederom op dinsdag 12 december, de verjaardag. Om 20.00 uur in ’t Veerhuis. Daar presenteren we de stand van zaken tot nu toe, we lopen met zevenmijlslaarzen door de eerste drie eeuwen van de Gastelse tijdbalk en gaan samen met de aanwezigen op zoek naar mooie verhalen, legendes waar Gastel onlosmakelijk mee verbonden is. Noem het een ‘cultureel erfgoedcafé’. Daartoe zijn twee bekende ‘Legendejagers’ uitgenodigd, die alle inbreng verzamelen.

Verder mogen ideeën vanuit de verenigingen e.d. voor het feestjaar gedeeld worden en gaan we voorzichtig de activiteitenkalender van dat jaar invullen. Na afloop heffen we uiteraard met z’n allen het glas op de 748e verjaardag van Gastel.

Vragen, opmerkingen, suggesties, aanvullingen, ideeën naar aanleiding van deze eerste Nieuwsbrief? Reageren kan op de Facebook-pagina ‘Oud Gastel 750 jaar’. Mailen: info@oudgastel750.nl



Blijf op de hoogte van het lokale nieuws uit jouw regio met onze dagelijkse nieuwsbrief