
Organisatie FYM: ‘Event gaat door op Breepark, we wisten al dat Seppe moeilijk zou worden’
Door: Wies van Erp AlgemeenBOSSCHENHOOFD - De organisatie van Free Your Mind zegt al maanden rekening te hebben gehouden met een afwijzing van de vergunning voor het evenement dat zij op 5 september organiseren. Daarom werkte de organisator achter de schermen tegelijkertijd aan een alternatief. Breda International Airport in Bosschenhoofd was niet de enige locatie waar zij mee bezig waren.
Volgens organisator Remko van der Klis voerde Free Your Mind bewust een “twee-sporenbeleid”. “We wisten dat er een grote kans was dat het niet door zou gaan. Daarom hebben we Seppe ook nooit officieel aangekondigd.”
Plan-B
Terwijl de vergunningsprocedure in Halderberge liep, zocht de organisatie in mei al contact met Breepark in Breda om de mogelijkheden voor een alternatieve locatie te onderzoeken. “We hadden de show heel graag op Seppe georganiseerd, maar vanaf het begin hadden we een plan B.”
Van der Klis zegt dat het vertrouwen in een positieve uitkomst de afgelopen maanden steeds verder afnam. “De laatste twee à drie maanden hebben we eigenlijk nooit het gevoel gehad dat dit in Halderberge nog door zou gaan. Daarom zijn we verder gegaan met Breepark.”
Onvoldoende politiecapaciteit
De organisator plaatst ook vraagtekens bij het negatieve politieadvies dat uiteindelijk een belangrijke rol speelde bij de afwijzing van de vergunning. Volgens hem blijkt uit de notulen dat de politie vooral bezwaren had tegen de gekozen datum, omdat die in een periode viel waarin onvoldoende capaciteit beschikbaar zou zijn. Ook verzet Van der Klis zich tegen vergelijkingen met eerdere evenementen die zijn organisatie rond Koningsdag op Breda Airport organiseerde. Volgens hem is het festival dat voor september gepland stond niet te vergelijken met die eerdere edities.
De gang van zaken heeft het vertrouwen van de organisator flink geschaad. “Wij gaan hier geen vergunning meer voor aanvragen, want dit heeft voor ons geen zin. Als we eerder hadden geweten dat het niet door zou gaan, dan hadden we die tijd er ook niet ingestoken.”
De burgemeester van Halderberge maakte eerder bekend de vergunning te weigeren omdat volgens hem de veiligheid van bezoekers onvoldoende kon worden gegarandeerd. Naast een negatief politieadvies wees hij op tegenstrijdigheden in de ingediende plannen en een onvolledige aanvraag.




