Jan krijgt een speld van de voorzitter NKB.
Jan krijgt een speld van de voorzitter NKB. Foto: Johan de Jong

Jan Buijs ontvangt speld voor 50 jaar lidmaatschap Nederlandse Kruisboog Bond

Door: Redactie Sport en vereniging

OUDENBOSCH - In zijn jonge jaren kwam Jan Buijs in aanraking met de kruisboog. Daarna was hij niet meer houden. Nu is Jan 50 jaar lid van de Nederlandse Kruisboog Bond (NKB).

Zijn eerste officiële NKB-wedstrijd, in het noorden van het land, was een hele ervaring, zo vertelde Jan. In 1975 werd er zelfs een complete wagon afgehuurd om met alle schutters uit het zuiden naar het noorden te reizen voor de Nederlandse Kampioenschappen kruisboogschieten. Het was een hele mooie ervaring.

Bestuursfuncties

Jan heeft zich jarenlang in verschillende bestuursfuncties ingezet, tot op de dag van vandaag. Hij is 46 jaar lid geweest van Kruisboogvereniging Dorst. Toen de club nog maar uit een paar leden bestond, heeft Jan zijn lidmaatschap opgezegd en zich aangesloten bij Kruisboogvereniging Strijd in Vrede.



Blijf op de hoogte van het lokale nieuws uit jouw regio met onze dagelijkse nieuwsbrief