
Diamanten huwelijk voor echtpaar Molenaar: ‘We zijn nog lang niet klaar!’
Door: Angelique van de Reijt AlgemeenSTANDDAARBUITEN - “60 jaar geleden ben ik met mijn Limburgs liefje getrouwd en nog lang niet klaar”, zegt Arie Molenaar (79) uit Standdaarbuiten. Op 31 januari hangt de vlag in Ridderzwam 10 te wapperen. Het 60 jarige bruidspaar opent in prachtige galakleding de deur. Zij uit Limburg, en hij uit Utrecht trouwden destijds in het Utrechtse stadhuis.
Op de fiets van Utrecht naar Valkenburg
“Ik ging toen ik 16 jaar was met vier vrienden op de fiets naar Valkenburg om vakantie te vieren”, begint Arie zijn verhaal. De jongemannen hadden elkaar beloofd dat ze geen meisje zouden scoren. ”Toen zag ik Cäthy voor het eerst. Ze werkte in Hotel Hennekes tegenover de beroemde kabelbaan. Wij zaten op het terras en zij bracht maaltijden met de kabelbaan naar boven. Toen ze voorbij liep dacht ik: ja dat is mijn lief. Na de vakantie schreven we elkaar heel veel brieven, dozen vol heb ik nog. Tja een telefoon was er toen nog niet”, vertelt Arie Molenaar gepassioneerd.
“Ik was het 6e ongelukje uit een gezin met 13 kinderen”, zegt Cäthy Molenaar- Biermans (79). Via brieven bleven we contact houden en toen hij de tweede zomer terug kwam, was het echt ware liefde. Sparen kon in die tijd niet. Toen we 19 waren gingen we trouwen, want dat hoorde in een goed Limburgs katholiek gezin zo en we gingen in Utrecht wonen. Het beviel de Limburgse daar goed. “Ik was natuurlijk ook al de stad Maastricht gewend”, zegt ze met een zachte G.
”Ik werkte als meubelmaker. We kregen van het bedrijf in 1962 een eigen huis met 3 verdiepingen. We stichtten al vroeg ons gezin en kregen onze kinderen Ronald (1963), Monique (1966) en Maurice (1969).
Verdriet
Ronald heeft op 17-jarige leeftijd een dubbele longontsteking opgelopen en is daar binnen een paar dagen aan overleden. “In het ziekenhuis konden ze niks meer voor hem doen. Dat was de zwaarste periode in ons huwelijk. We hebben ons daarna herpakt en zijn ons opnieuw gaan richten op het zorgen voor anderen,” vertelt Arie.
Cäthy vervolgt: ”Na deze verdrietige tijd zijn we 17 jaar pleeggezin geweest voor vele kinderen. Wij vonden het een uitdaging om juist die kinderen nog een kans te geven. Pleegzoon Albert was 10 jaar, toen hij bij ons kwam wonen, hij is intussen echt onze zoon geworden. Hij is nu 50 jaar en vandaag ook aanwezig op onze huwelijksdag.”
Eigen uitvaartonderneming
Arie: “Ook startten we onze eigen uitvaartonderneming. Dit hebben we 20 jaar samen geleid, Cäthy de administratie en telefooncentrale (en niet te vergeten de dagelijkse gang van zaken in het gezin) en ik alle andere regelzaken. Na 20 jaar hebben we het bedrijf verkocht en werd ik algemeen directeur bij WJ Innemee&zn in Den Haag. Na mijn pensioen ben ik nog lang actief in de uitvaartbranche geweest.
We zijn ontzettend trots op onze kinderen en 4 kleinkinderen, Ronald (22) en Joyce (20) uit Etten-Leur en uit Tiel Mark (23) en Rick (20) en alles wat we in ons leven gedaan hebben en nog steeds doen. We bruisen van de energie om na deze coronaperiode nog heel veel leuke dingen te gaan doen, op vakantie en uitjes organiseren”.
Koninklijk huis
Wat Arie nog heel graag wil vertellen is over het uitvaartbedrijf WJ Innemee&zn dat, naast begrafenissen voor de gewone man, ook hofleverancier is. “De dag voor mijn verjaardag werd ik gebeld, omdat prins Claus was overleden en vroegen zij mij of ik de begrafenis wilde begeleiden. In 2004 werd ik opnieuw benaderd voor de begrafenis van Koningin Juliana en in datzelfde jaar ook voor Prins Bernhard.”
Geen echte Brabanders
“We zijn 8 jaar geleden in Standdaarbuiten komen wonen om dichter bij onze zoon en zijn gezin te wonen. Door aan te sluiten bij diverse verenigingen, ook als bestuurslid, zijn we hier nu goed geïntegreerd. Inmiddels kennen we het dorp goed en hebben we nieuwe vrienden gemaakt.”
“Ondanks Corona vieren we onze 60-jarige bruiloft. Zaterdag zijn we door de kinderen uitgenodigd voor een 6 gangendiner met een privé-kok, heel chique en goed verzorgd”, zegt Cäthy tot slot. Dan belt de burgemeester aan, die het bruidspaar komt feliciteren en een streekpakket komt overhandigen. De rest van de dag is nog een verrassing…




