Afbeelding
Foto: Tom Rietveld

Gedecoreerde Carlo: ‘Ik vind nog steeds leuk om met van alles bezig te zijn’

Door: Yvonne Vermeulen Algemeen

ZEVENBERGSCHEN HOEK - Op 26 april kwam de burgemeester langs om Carlo den Reijer met een Koninklijke onderscheiding te decoreren. En zo’n missie van de burgemeester moet een verrassing blijven. De familie van Carlo moest dit geheim houden en een list bedenken om hem op dat moment thuis te hebben. 

Carlo: “Ik weet het nog van Elly Ackermans en Anja Langerwerf, voor wie ik het destijds heb aangevraagd. Alles is onder embargo. Je krijgt pas een paar weken van tevoren te horen dat het is goedgekeurd. En dan pas ga je mensen benaderen om iets geregeld te krijgen. Hoe krijg je ze thuis of hoe houden we ze thuis. Dat is echt wel een dingetje”.

Welke smoes is er gebuikt bij jou om het geheim te houden?

“Mijn vrouw Charlotte en de kinderen waren op de hoogte. Elly Ackermans en Anja Langerwerf van het Centraal Comité hebben mij voorgedragen en waren op de hoogte en in de vaste overtuiging, dat ik even van mijn werk naar Hans van Brenkelen zou komen, omdat die ook gedecoreerd zou worden. Dan plukken we hem daar weg en dan hebben we hem thuis. Maar Carlo was werken op Moerdijk. Ik had twee vrijwilligers gevraagd om naar Hans te gaan. Toch kreeg Ik het bericht, dat ik naar huis moest komen. Uiteindelijk kwam mijn vrouw Charlotte me ophalen en zoals een goede echtgenoot betaamt, ging ik mee. Nog steeds niet in de gaten, waarom ik nou mee moest. 

Totdat je het dorp komt inrijden en dan zie je ineens je ouders, schoonouders, familieleden en vrijwilligers in de buurt lopen. En dan stopt die grote bus voor de deur en stapt de burgemeester uit en dan is het echt zo. je krijgt een lintje. Een enorme waardering. Ik doe wel veel dingen in het dorp en ben er trots op, dat ik dat lintje krijg. Emotioneel heb je het dan even moeilijk. Hebben ze dat echt allemaal voor mij over. Ik doe wel heel veel dingen in het dorp. Toch mooi die waardering, die je daar dan voor krijgt. Ik ben er trots op dat ik dat lintje krijg, maar dat is mede dankzij mijn gezin en al die vrijwilligers rondom mij”.

Veelzijdig bezig

Carlo vervolgt: ”Ik vind het zelf nog steeds leuk om met van alles bezig te zijn, tenminste als mijn onregelmatig werk het toelaat als hijskraan machinist bij horizon- en verticaal transport bij M.J.van Riel met een vestiging op Moerdijk.

Begin 2000 ben ik enkele jaren ad interim-voorzitter geweest van voetbalvereniging DHV. Toen onze zoon Jelle daar jeugdspeler was, heb ik hem als jeugdtrainer nog mogen trainen. Tegenwoordig ben ik daar clubscheidsrechter.

Ik ben voorzitter van het centraal comité. Samen met onze vrijwilligers organiseren de Sinterklaas intocht, Koningsdag, dodenherdenking en in het verleden ook Halloween. Verkeersregelaar en coördinator ben ik bij evenementen, die over de openbare weg worden georganiseerd. 

Vele jaren terug hebben we met Hans van Brenkelen en enthousiaste vrijwilligers het 65- en 75-jarig bevrijdingsweekend georganiseerd bij familie de Lint. 

Binnen de Emanuel parochie heb ik een functie in het PKC bestuur, bespeel de vleugel bij kerkdiensten en verricht hand-en-spandiensten in de kerk. Tevens ben ik lid van de EHBO-vereniging Caritas uit Langeweg en doe de EHBO bij diverse evenementen. Tot slot zingen bij het koor Cantzoni als ‘bas’. En als de dirigente of pianist niet kunnen, dan neem ik de ‘honneurs’ waar.”



Blijf op de hoogte van het lokale nieuws uit jouw regio met onze dagelijkse nieuwsbrief