
Kranslegging en bevrijdingsfeest: Zevenbergschen Hoek viert vrijheid
Door: Redactie AlgemeenZEVENBERGSCHEN HOEK - Begin november 1944 is Zevenbergschen Hoek bevrijd, dat is dus dit jaar 80 jaar geleden. Vrijheid is een groot goed maar niet meer vanzelfsprekend. Daarom wil men de 80-jarige bevrijding van Zevenbergschen Hoek samen met alle dorpsgenoten herdenken en vieren.
Een speciaal comité is bij elkaar gekomen om een mooi programma in elkaar te zetten, voor het bevrijdingsweekend van zaterdag 2 en zondag 3 november 2024. De activiteiten zijn gratis toegankelijk voor iedereen en vinden allemaal plaats op het dorp Zevenbergschen Hoek. Het comité kijkt uit naar een bijzondere herdenking van 80 jaar bevrijding en ontmoet u graag in het eerste weekend van november 2024.
Programma
Vrijdag 1 november
Bezoek van de schoolkinderen aan het oorlogsmuseum van Dhr. Niemantsverdriet aan de Hoofdstraat 72 in Zevenbergschen Hoek.
Zaterdag 2 november
13.30u Kranslegging St. Martinuspark en station Lage Zwaluwe door burgemeester Aart-Jan Moerkerke.
14.00-16.30u Oorlogsmuseum van Dhr. Niemantsverdriet aan de Hoofdstraat 72 is geopend voor belangstellenden.
14.00-16.00u Seniorenmiddag in De Zevensprong met vertoning van een film rondom de oorlog in Zevenbergschen Hoek. Met een hapje en een drankje.
14.00-16.00u Kindermiddag in het St. Martinuspark met spelletjes, schminken en wat lekkers.
Er wordt ook een avondprogramma georganiseerd:
18.45-19.30u Ontsteken van de feestverlichting in de boom voor de kerk en de boom op de rotonde, begeleid met muzikale optredens.
19.45-01.00u Bevrijdingsfeest in de Bartholomeuskerk met muzikale optredens van Cantzoni, John Schets and friends en duo Nilse en Henk van der Sande.
Zondag 3 november
14.00-17.30u Uitwisselingsconcert van Fanfare OKK uit Zevenbergschen Hoek en fanfare Muziek Veredelt uit Langeweg in de Bartholomeuskerk.




