Afbeelding
Foto: Judith van Dorst

RMHC De Pelikaan 90 jaar: Jubileumwedstrijd tegen oudprofs en lustrumfeest

Door: Ties de Bakker Algemeen

ROOSENDAAL - Hockeyclub De Pelikaan bestaat negentig jaar. De vereniging vierde dat met een jubileumwedstrijd tegen oud-profs, een clinic voor de jeugd en een lustrumfeest. 

In het teken van het 90-jarig bestaan van hockeyclub De Pelikaan werd gisteren een jubileumwedstrijd gehouden tussen De Pelikaan All Stars en de Boekaniers. Het team van de thuisploeg bestond uit 23 oud- en huidige selectiespelers van de Heren 1, waarvan de oudste 61 jaar was. De tegenstander was een ensemble van (oud)spelers uit de Hoofdklasse en daarmee trof de Roosendaalse club dus (oud)professionals. 

Wedstrijdverloop

De wedstrijd begon met een opsteker voor de Pelikaan All Stars, Matt Kamphuis zette de lichtblauwen op een 1-0 voorsprong. De Boekaniers zetten echter flink aan en liepen uit naar 1-3. ‘’Als ze eventjes gas geven, lopen ze je aan alle kanten voorbij’’, grapt Raymond Schenk, die ook op het veld stond voor De Pelikaan. Jasper Touw deed iets terug voor de thuisploeg met de 2-3, maar De Boekaniers besloten de eindstand op 2-4. ‘’Een terechte uitslag’’, volgens Schenk.

Helemaal kansloos waren de Pelikanezen beslist niet. Martijn Roggenkamp miste namelijk een strafbal en Frans Maas wist een 1-op-1 met de keeper van de Boekaniers niet te verzilveren.

Clinic en lustrumfeest

Voor de jeugd van de Pelikaan was er de mogelijkheid om hun hockeyvaardigheden bij te schaven middels een clinic. De feestelijke dag werd besloten met optredens van meerdere artiesten. Het feest werd goed bezocht.

Afbeelding
Hockeyclinc
De line-up voorafgaand aan de wedstrijd


Blijf op de hoogte van het lokale nieuws uit jouw regio met onze dagelijkse nieuwsbrief