
Op dit ‘onveilige stuk braakliggend terrein’ komen straks ruim vijftig woningen
Door: Wies van Erp AlgemeenROOSENDAAL - Tot 2010 stond hier een winkelstrip met acht bovenwoningen, maar na ruim vijftien jaar maakten de gemeente Roosendaal en woningcorporatie Alwel bekend dat op het Permekeplein 51 woningen worden toegevoegd. Alwel heeft de locatie aangekocht om ruimte te maken voor een nieuw woongebouw dat beter past bij de wijk. De gemeente en de woningcorporatie zetten onlangs hun handtekening onder een overeenkomst voor de verdere uitwerking van dit project.
De gemeente Roosendaal en woningcorporatie Alwel hebben gezamenlijk een overeenkomst getekend voor de bouw van 51 woningen aan het Permekeplein. Met de nieuwbouw wil de gemeente voorzien in extra woningen voor mensen die in Roosendaal op zoek zijn naar betaalbare en passende woonruimte, en bijdragen aan een leefbare en toekomstbestendige Westrand.
De gemeente heeft voor de Westrand vijf sleutelprojecten benoemd in de gebiedsvisie voor de wijk; het Permekeplein is er daar één van. Op drie locaties zijn het afgelopen jaar al belangrijke stappen gezet. Dat gaat om de herontwikkeling van de Van Eijcktoren (voormalige BDO-locatie), het Hart van de Wijk en het Hof van Leyster (voormalige Liebau-locatie). Met het Permekeplein krijgt deze gebiedsaanpak verder vorm.
Nieuwe woningen voor verschillende doelgroepen
“Dat nu, aan het eind van de bestuursperiode, vier van de vijf locaties echt stappen maken, geeft hoop voor de toekomst. We zijn blij met het plan van Alwel en kunnen niet wachten tot ook hier gebouwd gaat worden voor onze huidige en toekomstige Roosendalers,” laat wethouder Paul de Beer weten.
Alwel realiseert aan het Permekeplein 51 appartementen die bijdragen aan een meer gevarieerde wijk. Het gaat om een mix van sociale huurwoningen en woningen voor middeninkomens, bedoeld voor mensen die in Roosendaal op zoek zijn naar een passende woning. “De meeste appartementen zijn levensloopbestendig en daarmee klaar voor de toekomst. Ze bieden starters een goede eerste stap op de woningmarkt en geven ouderen de mogelijkheid om in hun vertrouwde wijk te blijven wonen, ook als hun mobiliteit afneemt,” aldus de gemeente.
Ruimte voor groen en ontmoeten
De nieuwbouw aan het Permekeplein komt direct aan het Permekepark te liggen en vormt samen met de openbare ruimte een groene, uitnodigende plek. Met voordeuren aan het park, heldere entrees en een groene inrichting ontstaat ruimte voor ontmoeten, verblijven en bewegen. Het gebied tussen het Sint Lucasplein en het Permekeplein wordt ingericht als één samenhangend park, waarbij bestaande groenstructuren behouden blijven en waar mogelijk worden versterkt.
Wethouder Paul de Beer: “Het college heeft aan het begin van deze bestuursperiode de Westrand aangewezen als focuswijk. In stedelijk opzicht zien we vijf gebieden binnen de Westrand als sleutellocaties om deze wijk een echte kwaliteitssprong te laten maken. Dat nu, aan het eind van de bestuursperiode, vier van de vijf locaties echt stappen maken, geeft hoop voor de toekomst. We zijn blij met het plan van Alwel en kunnen niet wachten tot ook hier gebouwd gaat worden voor onze huidige en toekomstige Roosendalers.”
Karo van Dongen, bestuurder van Alwel, geeft aan dat zij met de ontwikkeling van het Permekeplein investeren in de wijk Westrand: “De locatie ligt al lange tijd braak en omwonenden ervaren de plek als onveilig. Met dit plan verbeteren we het gebied en geven we het opnieuw betekenis. We realiseren goede woningen met aandacht voor beeldkwaliteit, sociale veiligheid en een prettige woonomgeving. Zo maken we van het Permekeplein weer een fijne plek om te wonen en te verblijven.”




