
Even terugblikken: Kippenpakken, tandems en veel waterpret bij KPJ Nispen
Door: Remco Weterings AlgemeenNISPEN – Twee wielen, één wiel of geen wielen: bij het tobbefietsen van KPJ Nispen is het niet de vraag waarmee, maar óf – en in welke tijd – je de bel aan de overkant van de 15 centimeter brede baan haalt. Een kleine zestig deelnemers waagden een poging om samen of solo de overkant van de baan te halen. Voor velen strandde deze poging echter al na enkele meters. “Deelnemers aan de specialklasse hebben soms flink wat uurtjes in de schuur gespendeerd om hun bouwwerk zo snel mogelijk te krijgen. En vergeet natuurlijk niet dat er ook een originaliteitsprijs is”, vertelt secretaris en aanstaand voorzitter van KPJ Nispen, Jeffrey Thielen. Fietsen, tandems, kruiwagens, kliko’s en zelfs een tractorband: door de jongeren is van alles uit de schuur gehaald.
Is het de ideale uitkateractiviteit?
Is het de ideale invulling – én uitkateractiviteit – op de zondagmiddag na een avondje losgaan tijdens het schuurfeest? Volgens Thielen wel. “Tijdens ons schuurfeest gisteravond hadden we bewust een inschrijftafel staan voor het tobbefietsen. Met een paar biertjes erin stroomden de aanmeldingen binnen”, lacht hij.
Het tobbefietsen is de opvolger van het populaire tobbedansen, dat de KPJ al decennialang organiseerde. “Twee jaar geleden zijn we overgestapt van tobbedansen naar tobbefietsen. Ieder jaar kostte het opbouwen van de schans veel tijd. Deze balk en waterbak zijn een stuk sneller opgebouwd. Daarnaast is dit volgens ons ook een stuk veiliger.”
Want hoewel het er losjes aan toegaat en de indruk wordt gewekt dat alles mag, is veiligheid een belangrijk onderdeel. “Vooraf wordt er goed gekeken of het bouwwerk veilig is en er ligt altijd een duiker in het water.”
Solo beter dan op de tandem
Deze editie slaat Jeffrey een jaartje over, maar in het verleden heeft hij zelf ook een poging ondernomen om de bel te halen. “Het lijkt makkelijk, maar dat is het niet. Alleen is het nog wel haalbaar, maar op de tandem weet je bijna zeker dat je de overkant niet haalt.”
Dat blijkt ook deze editie te kloppen. Bijna geen van de duo’s weet de overkant te halen. Iets waar ook Jut & Jul, ofwel Kim van Boven en Anouk Roks, achter komen. Verkleed in dierenpakken en voorzien van glimmende hoedjes proberen ze de bel te halen. Hun poging eindigt na enkele meters in de waterbak.
Maar ook voor deelnemers die solo een poging ondernemen, is het halen van de bel geen zekerheid. Stijn Huysmans, ingeschreven onder de naam ‘Natte Merel’, maakt zijn naam waar. Na enkele meters ligt hij in de waterbak.
Het is aanstekelijk
Niet één, niet twee, maar vier keer onderneemt Demi Brosens een poging om de overkant te halen. Samen met Rieke Huysmans staat ze met de tandem gereed. Helaas strandt ook deze poging. “Volgens mij is deze fiets gesaboteerd, je kunt helemaal niet sturen”, vertelt Rieke na afloop.
Demi kleedt zich snel om in een kippenpak om samen met Nikki Goossens opnieuw een poging te ondernemen. Ook deze eindigt in een nat pak. De andere dames kunnen de schuld echter niet bij Demi neerleggen, want haar eerdere solopoging was wél een succes.



















