Vorig seizoen leverde de twee ontmoetingen met Zwaluwen vier punten op
Vorig seizoen leverde de twee ontmoetingen met Zwaluwen vier punten op Foto: ARTHUR VERBRAAK

RBC tegen Zwaluwen: moeilijke fase én tegen een ploeg in vorm

Door: Wies van Erp Algemeen

ROOSENDAAL - “In een toch al moeilijke periode met veel blessures en sportieve teleurstellingen maakt RBC zich op voor weer een uitdaging”, zo blikken de oranjehemden vooruit op het duel van zaterdagavond. Want morgenavond bezoekt Zwaluwen het Atik Stadion. RBC treft dan een ploeg met vertrouwen, want zij hebben de laatste weken behoorlijk gestunt tegen twee titelkandidaten.

RBC neemt het morgenavond in het eigen Atik Stadion op tegen Zwaluwen. Een ploeg in vorm, want zij wisten tot twee keer toe te stunten tegen titelkandidaten. Eerst won de ploeg uit Vlaardingen op eigen veld met 1-0 van FC Lisse. Een week later bezorgde het Noordwijk niet alleen de eerste nederlaag van dit seizoen, maar ook de eerste tegentreffers. In Noordwijk nog wel werd het 1-2.

Minst productieve ploeg

Afgelopen zaterdag won Zwaluwen met het kleinst mogelijke verschil van Achilles Veen. Met slechts zeven treffers is Zwaluwen weliswaar op dit moment de minst productieve ploeg van allemaal, maar staat het wel met vier punten meer dan RBC op een keurige achtste plaats.

RBC had op die ranglijst dichter in de buurt van Zwaluwen kunnen staan als het afgelopen zaterdag na een snelle 0-3 voorsprong beter bij de les was gebleven tegen TOGB. In plaats van met drie punten, kwam RBC met helemaal niks terug uit Berkel en Rodenrijs. En dat doet pijn. “Na die fantastische start met drie doelpunten in amper zeven minuten, zijn we nauwelijks meer tot iets gekomen”, blikt trainer Mark Klippel terug op een van de meest bizarre wedstrijden die hij tot nu toe heeft meegemaakt met RBC.

Veel en veel te veel

De trainer heeft er wel een verklaring voor dat zijn jonge groep zoiets is overkomen. “Door de vele blessures is het elftal niet in balans. Jongens die we dit seizoen rustig hadden willen brengen, moeten nu wekelijks aan de bak en dan vaak ook nog op posities waar ze niet gewend zijn te spelen. Maar dan nog mag het natuurlijk niet gebeuren dat we in onze laatste twee uitwedstrijden zoveel doelpunten tegen krijgen. Negen is veel en veel te veel.”

De trainer geeft tegelijkertijd aan dat niet al die doelpunten te wijten zijn aan onervarenheid. “We doen ook een aantal dingen niet goed. Soms kom je daarmee weg, maar dit seizoen worden die fouten onmiddellijk afgestraft. Wat dat betreft ontbreekt het in deze toch al moeilijke fase dan ook nog aan dat kleine beetje geluk dat je wel eens nodig hebt.”

Behelpen

Voorlopig zal RBC zich nog even moeten behelpen en op de tanden moeten bijten met een incomplete selectie. Eind oktober hopen routinier Desley Ubbink, spits Timo Regouin en eerste doelman Nick Frits de training te hervatten.

RBC moet nog heel wat punten verzamelen om uit de gevarenzone te blijven. Een statistiek die bemoedigend is, zijn de resultaten van vorig jaar. Toen leverden de twee ontmoetingen met Zwaluwen vier punten op. In het Atik Stadion bleef het 0-0, maar aan de uitwedstrijd hield RBC door de winnende treffer (1-2) van Jens Verschuren drie punten over.

De aftrap zaterdagavond is om 19.00 uur.



Blijf op de hoogte van het lokale nieuws uit jouw regio met onze dagelijkse nieuwsbrief