
Wil is voorzitter van jubilerend SeniorenBelang Sint Willebrord
Door: Corine Roks AlgemeenWil van de Luijtgaarden is sinds 2018 voorzitter van SeniorenBelang Sint Willebrord. Ook heeft hij een zetel in het bestuur van SeniorenBelang kring Rucphen. Hij vervult daarin de functie van penningmeester. Wil over het 75-jarig bestaan van de Willebrordse belangenvereniging voor senioren, voorheen bekend onder de naam KBO Sint Willebrord.
“In 1950 werd de Katholieke Bond voor Ouderen (KBO) in Willebrord opgericht. Katholieke ouderen verbinden was hierbij het doel. Een geestelijk adviseur behoorde tot het bestuur. Er werden onder meer brei- sjoel- en koersbalclubjes opgericht. Feesten als Pasen en Kerst werden, na de kerkdienst, gezamenlijk gevierd. Echter, tijden veranderen, de naam KBO kreeg met de fusie Brabant en Zeeland de voorzet voor een meer eigentijdse variant waar alle ouderen, ook niet- Katholieken, zich welkom voelen. De kerkvieringen kwamen te vervallen”.
“Deze week vieren we ons 75- jarig bestaan. De feesten vinden altijd plaats op een donderdag, dit keer op 28 augustus. We zijn te gast bij onze thuisbasis ’t Pleintje. Ruim honderd leden heten we welkom met koffie en wat lekkers, gevolgd door een hapje en drankjes naar keuze. De Willebrordse volkszanger, Leon Basley, zorgt voor een gezellige noot.”
De belangenorganisatie telt zo’n tweehonderd leden. “Vanaf de leeftijd van 50 kunnen mensen lid worden. De gemiddelde leeftijd ligt bij ons rond de 78. De oudste telt 93 lentes, de jongste 34. Dat is Danny Goossens, ook wel bekend als Grootste Boer in de kopgroep van De Heikneuters. De overkoepelende senioren belangenorganisatie maakt zich op dit moment sterk voor leeftijd- uitzonderingen wat betreft bestuur gezien het geringe animo voor deze functies.” [




