Afbeelding
Foto: Corine Roks

Rucphen en Schijf genieten van Koningsdag

Door: Addo Sprangers Algemeen

RUCPHEN/ SCHIJF - In Rucphen stonden de kids al om half tien in startblokken om Koningsdag in te luiden. De kinderen van Schijf een half uurtje later. Met het plaatselijk muziekkorps voorop fietsten zij richting centrum; respectievelijk de Markt in Rucphen en de Pastorieruin op Schijf. Natuurlijk op een versierde fiets of rijwiel, de creaties waren wederom prachtig.

Op het plein voor Centrum voor Wonen & Zorg Kerkakkers werden de jongeren van Rucphen opgehaald door Harmonie NEO. De bewoners van het centrum zaten eerste rang om niets van deze feestelijkheden te missen.

Verrassing

Eenmaal op de Markt waren het Sam de Witte, Kiki van den Berk en Mats van Oosterbos die in de prijzen vielen met hun creatie. Vooral voor de ouders van Sam een verrassing omdat zij nog maar enkele weken in Rucphen wonen.

“Sinds 1 april, mijn ouders wonen hier en ik heb er mijn roots. Na dertig jaar ben ik weer terug in de gemeente Rucphen. We woonden in Bergen op Zoom,” aldus de moeder van Sam die met haar meisjesnaam Simons heet.

Haar ouders en schoonmoeder zijn op deze Koningsdag van de partij. “Mijn schoonmoeder weet niet wat haar overkomt, al die mensen in het oranje. Zij komt van België, vandaar.” 

De pa van Sam over de versierde rolstoel van zijn dochter: “Eigenlijk viel het werk wel mee, we waren vrij snel klaar. Onze dochter vindt het geweldig, ze geniet er echt van, en daar gaat het uiteindelijk om.”

Kleedjes

Na de prijsuitreiking door Stichting Agora die deze Koningsdag organiseert, is het tijd voor spelletjes, ondertussen ligt de Markt vol kleedjes met koopwaar.

Vakantie

Hetzelfde concept hanteert Stichting Oranjecomité Schijf. Ook hier een rommelmarkt en spelletjes in de Pastorietuin. Achter in de tuin een soort van beautysalon waar de kids terechtkunnen voor toepasselijke make-up en vlechtwerk. 

“Ondanks de vakantie is de opkomst groot,” spreekt een tevreden Tamara Broeren die deel uitmaakt van de organisatie. Het krachtspel met tractoren valt goed in de smaak bij de aanwezigen. Vooral de moeders laten spierballen zien.

Proeven

Dit jaar terug van weggeweest ‘Heel Schijf Bakt’. In 2023 werd deze activiteit voor het laatst gejureerd, dit jaar mogen de dames Demi en Anja weer aan de bak met het proeven. Zeven taarten en gebakjes zijn er ingeleverd. Ook hier een pluim voor de creatieve versiersels, zoals een kroon van mandarijnen en rood-wit-blauwgebakjes. 

Nadat Fanfare Kunst Na Arbeid uit Schijf het Wilhelmus heeft gespeeld, heeft Koningsdag 2026 ook in dit dorp de officiële waardigheid. Met een stralende zon en stralende kinderen gaat deze 27ste april de boeken in als geslaagd. 



Blijf op de hoogte van het lokale nieuws uit jouw regio met onze dagelijkse nieuwsbrief