
Neerhof place to be tijdens Sint Jansfeesten: ‘De Sint Jansfeesten zijn meer dan een feest op het plein’
Door: Corine Roks AlgemeenSPRUNDEL - Terug van weggeweest; De feesttent op het Neerhofplein in Sprundel. Met de komst van een nieuw plein naast de kerk verhuisden de Sprundelse Sint Jansfeesten van het centrale Neerhofplein naar het Kloosterplein. Echter, de laatse jaren zakte het animo voor deelname aan de feestelijkheden. Het roer moest om en Verenigingsraad Sprundel zocht naar een nieuw concept. Samenwerking met de Sprundelse ondernemer van Feestje-verhuur.nl bleek de sleutel, maar dan wel op de vertrouwde locatie aan de St. Jansstraat.
Dorpswerker Laura van Dijk, Voorzitter Verenigingsraad Sprundel, Jac van Trijp en penningmeester Verenigingsraad Katinga van de Korput over het nieuwe concept. “De Sint Jansfeesten zijn meer dan een feest op het plein. Het is een traditie, hét feestweekend van Sprundel rond de verjaardag van patroonheilige Johannes de Doper. Kartrekkers om de feestelijkheden op zaterdagavond voort te zetten ontbraken. Daarom plaatsten we een oproep waarbij we uit onverwachte hoek respons kregen.”
Dat was Feestje-verhuur.nl, een Sprundelse ondernemer die je ontzorgt van alle taken die bij een evenement komen kijken. “In ons geval de feesttent, de bijbehorende horeca en een line-up van artiesten.”
Weekendprogramma
“Vanuit inwoners kwam de wens dat de feesttent terugkwam op zijn vertrouwde plek; Het Neerhofplein. En dat het weer ouderwets drie aaneengesloten dagen vol festiviteiten zou worden. Als tegenhanger biedt de tent tijdens het feestweekend onderdak aan de Sprundelse verenigingen. Resultaat: Een compleet weekendprogramma waarbij verschillende verenigingen hun eigen onderdeel vorm geven.”
26, 27 en 28 juni
De Sint Jansfeesten vinden plaats in het weekend van 26, 27 en 28 juni. Het programma van de Sprundelse verenigingen: Wijkvereniging Achter de Sint Jan organiseert het binnenhalen van de wandelvierdaagse, het Sprundels Open Dart een darttoernooi, zijn er optredens van Carmencita & Estrella’s en Ondernemers Vereniging Sprundel (OVS) neemt de organisatie van de braderie op de zondag voor rekening. Daarnaast de speciale Sint Jansmis van Parochiekern & SeniorenBelang Sprundel. Deze vindt plaats in de sacrale gedeelte van de kerk met voorganger pastoor Kees Jongeneelen. En natuurlijk het Koningsschieten op Sportpark De Kerlinge georganiseerd door Kruis- en voetbooggilde St. Jan Baptist.
Partytaken
“De Verenigingsraad van Dorpswerk Sprundel heeft hierin een sturende rol. Wij zorgen voor het verenigingsprogramma en feestje.nl neemt de partytaken letterlijk voor hun rekening. We zijn heel blij met deze partij en ontwikkeling. Al bijna 40 jaar hanteren we een draaiboek met daarin veel taken voor vrijwilligers, dit jaar voor de eerste keer niet.”
Braderie
Het gezelschap ziet een win-win situatie voor braderie en lokale ondernemers versus feesttent. “De tent op het Neerhof trekt braderiebezoekers aan en visa versa. In de ochtend schitteren de dansverenigingen in de tent, in de middag staan er diverse artiesten op het podium. Bij de Sprundelse horeca als Café de Coop en Café de Drie Zwaantjes, gezellig terras- programma’s zoals Rucphen FM en Anita van de Rapsodies.” De Meisjes van de radio, een mobiele clown en de look-a-like van Johnny Depp-Captain Jack Sparrow- maken het vertier op de braderie compleet.
Sprundel Bruist
Tot slot: “’Sprundel Bruist’ is ons overkoepelend doel, daarin zijn we zeker geslaagd. Samenwerking en open staan voor nieuwe wegen waren hierbij essentieel. We hopen op een goede opkomst. Een toekomstwens vanuit de Verenigingsraadcommissie is toch nog wel de kermis, hoe mooi zou het zijn als de St. Jansfeesten samengaan met de jaarlijkse kermis”.
Het volledige programma is te vinden op de pagina van de Dorpswerk Sprundel.




