Nagenieten na een succesvolle Turfloop.
Nagenieten na een succesvolle Turfloop. Foto: W. Broos

Geen afvallers bij trainingsgroep tijdens snikhete editie van de Turfloop

Door: Redactie Algemeen

SCHIJF - Trainers Rotteveel en Broos waren apetrots op hun pupillen tijdens deze snikhete editie van de Turfloop 2026. Het was een flinke uitdaging voor de trainingsgroep. Het doel waarvoor de afgelopen maanden zo hard is getraind werd door de hoge temperatuur van afgelopen weekend nog een stuk uitdagender. Toch kende de trainingsgroep geen enkele uitvaller en kon de groep voltallig nagenieten na het behalen van de eindstreep.

De Turfloop, die dit jaar voor de achtste keer werd georganiseerd, is sowieso uitstekend verlopen. Wegens de hitte waren er veel extra maatregelen getroffen om voldoende verkoeling te bieden aan de lopers. Extra waterposten, douches en vele sproeiers hielden het parcours, wat toch al voor de helft door schaduwrijk bosgebied loopt, koel.

Aan de aanwonenden werd gevraagd de tuinsproeier op de weg te richten en daar werd door velen gehoor aan gegeven. Voor alle zekerheid was de EHBO-post uitgebreid met een SEH-arts, maar gelukkig zijn er geen incidenten voorgevallen. Helaas was de organisatie wel genoodzaakt om de KidsRun wegens het warme weer af te gelasten.

De wedstrijd telde met 174 deelnemers een sterk deelnemersveld. Bij de heren won Cornee van der Waal de 5 km, en Okbazgi Kidane de 10 km, bij de dames waren dat respectievelijk Laurey van den Berge (5 km) en Yvonne van Vlerken (10 km). Schijf kijkt terug op een uitstekend geslaagd sportevenement, waarbij ook van de vele vrijwilligers dit jaar het uiterste werd gevraagd. Toch waren er na afloop alleen maar tevreden gezichten bij de gezellige nazit bij Bistro den Beenhouwer.

De volledige uitslag van de Turfloop 2026 is te vinden op uitslagen.nl.



Blijf op de hoogte van het lokale nieuws uit jouw regio met onze dagelijkse nieuwsbrief