
WWV viert 80-jarig bestaan met reünie
Door: Hanneke Marcelis AlgemeenSINT WILLEBRORD – WWV ( Willebrord Wil Vooruit) bestaat 80 jaar. En dat gaat gevierd worden.
De vereniging doet daarom een oproep aan leden, oud- leden, trainers, begeleiders, sponsoren en betrokkenen om dit samen te vieren met ‘Reünie 80- jarig bestaan’. Deze feestavond wordt gehouden op zaterdagavond 24 oktober in Café- Zaal ’t Pleintje op Sint Willebrord. Een gezellige avond in het teken van de wielersport en de herinneringen daaraan. Voorzitter WWV, Jerrie Maas, geeft een toelichting. “De viering van ons 75- jarig jubileum en de feestelijke opening van wielerbaan mét kleedgebouw en kantine konden helaas niet doorgaan vanwege corona. We hopen met het 80- jarig jubileum op een grote opkomst”.
Sinds 2021 heeft de vereniging aan de Baanvelden in Rucphen de beschikking over een asfalt wielerbaan, inmiddels uitgebreid met een veldritparcours. “Met de geasfalteerde wielerbaan ging een lang gekoesterde wens in vervulling. De baan biedt een veilig parcours voor onze leden die bestaan uit de categorieën jeugd, nieuwelingen, junioren, beloften, elite sportklasse, masters en dames”, geeft Maas aan.
Ledenstop
Vorig jaar werd er zelfs een ledenstop afgeroepen. “Mede door de populariteit van het veldrijden, vooral onder de jeugd. Ons veldritparcours biedt alle hindernissen die bij een cross horen zoals zandbak, balkenklim, springbalken en schuine kant. Het crossseizoen loopt van september tot half januari”, waarbij de voorzitter aanvult dat alle renners ook op het asfalt trainen en rijden.
Kraamkamer
Aan de wieg van WWV in 1946 stonden een aantal fanatieke wielerliefhebbers uit Sint Willebrord. De kraamkamer voor jong wielertalent bracht en brengt grote namen uit de wielersport voort. Zo waren het Rini Wagtmans en Wim van Est die hun wielercarrière mede opbouwden bij WWV. De lijst telt vele toprenners en er komen er elk jaar bij.
Maas geeft uitleg: “De jeugdrenners vervolgen de wieleropleiding bij de nieuwelingen, junioren en beloften. Vanuit ons juniorenteam hebben niet zelden renners de overstap gemaakt naar de profs”. Voorbeelden daarvan zijn Moreno Hofland, Dylan Groenewegen, Nicky Terpstra, Sjoerd van Ginneken, Stan Godrie, Sieben Wouters, Jan Maas en nog vele anderen die ook nu nog in het profpeloton rijden”.
Profrenners
Sommige profrenners staan nog steeds op de ledenlijst van WWV. Trots deelt de voorzitter mede: “Dit jaar hebben we Delano Heeren op de club gehuldigd, hij pakte het goud op het WK Veldrijden voor junioren mannen en heeft jaren bij onze jeugdopleiding gefietst en nu na al die jaren een geweldige overstap heeft kunnen maken naar het opleidingsteam van Bora.
Familie Wagtmans
Maas over Rini Wagtmans die in september overleed: “Rini is het boegbeeld van onze vereniging. Hij heeft samen met Corrie Maas en Piet Verstijlen en nog vele andere vrijwilligers en sponsoren het clubgebouw gerealiseerd. Ook is ‘Rogelli ’, de zaak van zijn zoon Marijn, en kinderen al meer dan veertig jaar trouwe sponsor van WWV. We hebben hele goede banden met de familie Wagtmans. Op zijn laatste dagen hebben we Rini nog gesproken, hij bleef tot het einde positief”.
Professionele wielerploegen
Nationaal en internationaal scoort WWV hoog. “Nieuwelingen worden begeleid door Henk Keller en nog meerdere begeleiders uit onze vereniging. De begeleiding bij de junioren is in handen van Marcel en Davy Gunst. Renners uit binnen en buitenland tussen de 17 á 18 jaar gaan dan voor twee jaar bij ons in opleiding om vervolgens de overstap te maken naar de professionele wielerploegen”.
Heeft Maas nog wensen voor de toekomst? “Dat we nog heel lang een gezonde vereniging mogen blijven met aanwas van onderaf uit de gemeente Rucphen.




