
Dit is het Karnavalsprogramma 2025 in Strienestad, Pompedurp, ‘t Vosse-ol, Peeloofdurp en Paplaand
Door: Sanne Brusselaars AlgemeenALLE KERNEN - Komend weekend barst het Karnavalsfeest weer los. Van vrijdag 28 februari tot en met dinsdag 4 maart staan de straten vol met kleurrijke optochten, muziek en traditie. Benieuwd naar het volledige programma? Wij zetten het hieronder voor je op een rij.
Vrijdag 28 februari: Een feestelijke aftrap
Vrijdag begint het feest al vroeg met schooloptochten door Strienestad, Pompedurp, ’t Vosse-ol en Peeloofdurp. Om 08.00 uur trapt de Schoolkarneval af in Strienestad. Om 13.00 uur vindt in Pompedurp de Kinderoptocht met sleuteloverdracht plaats. ’s Avonds staan Bonte Ambiance in Pompedurp en het Karnevalsbal in Strienestad op het programma.
Zaterdag 1 maart: Optochten en Braziliaans Karnaval
Zaterdagmiddag is het tijd voor de Kinderoptocht in Strienestad om 13.41 uur, gevolgd door het Kreekpleinfeestijn in ’t Vosse-ol en de sleuteloverdracht in Strienestad. ’s Avonds zorgt de Lichtjestocht in ’t Vosse-ol en het Braziliaans Karnaval in Pompedurp voor een sfeervolle afsluiting.
Zondag 2 maart: De Grote Optocht
Op zondag trekt de beroemde Grote Optocht om 13.11 uur door Pompedurp. Tegelijkertijd vindt de 11 Kroegentocht plaats in Strienestad. Voor kinderen is er een tweede Kindermiddag in ’t Vosse-ol. De dag wordt afgesloten met de prijsuitreiking van de Grote Optocht om 19.11 uur in Pompedurp.
Maandag 3 maart: Pyjamabal en optochten
Maandag begint met een Ziekenbezoek in ’t Vosse-ol en Strienestad. In Pompedurp wordt het Pyjamabal gehouden, compleet met katerontbijt. Om 13.11 uur trekt de Grote Optocht Peeëmaondag door Peeloofdurp, gevolgd door het BC Polderbende Fjest in Pompedurp. Later op de avond zijn er prijsuitreikingen in Peeloofdurp en om 23.11 uur vindt in Strienestad het Eerste Groôts Meziekspektakoel plaats.
Dinsdag 4 maart: De grote finale
Op dinsdag staan er nog diverse optochten op het programma. Om 12.30 uur start het Pompedurps Optocht Toerke door Pompedurp, Strienestad en Paplaand. Om 13.11 uur volgt de Gröôte Strienestadse Optocht. ’s Avonds zijn de Lampkesoptocht in Strienestad, de Lichtjestocht in Pompedurp en de Lompejanne Optocht in Peeloofdurp. Met de Pompeverbranding op de Markt en de afsluiting met de Sleuteloverdracht en Hekseverbranding in ’t Vosse-ol komt het Karnaval ten einde. Om 00.01 uur klinkt in Strienestad traditiegetrouw ‘Sân tot Ruis’, waarmee het feest officieel wordt afgesloten.
Met dit uitgebreide programma is er voor jong en oud genoeg te beleven. Trek je mooiste kostuum aan en geniet van vijf dagen vol gezelligheid en traditie!










