
Vier ton voor restauratie grafmonument Hervormde Kerk Stavenisse
Door: Bregje Kop AlgemeenSTAVENISSE - De Hervormde Kerk van Stavenisse krijgt een subsidie van zo’n 415.000 euro voor het restaureren van het grafmonument van Tuyl van Serooskerke. Het resterende bedrag dat nodig is voor de restauratie heeft de kerk zelf bij elkaar gekregen.
De provincie heeft een subsidie van zo’n 415.000 euro toegezegd voor de restauratie van het grafmonument van Tuyl van Serooskerke in De Hervormde Kerk van Stavenisse. Het monument moet hersteld worden, omdat deze is aangetast door zout.
De kosten van de restauratie liggen hoger dan de 415.000 euro subsidie. Het resterende bedrag dat nodig is is bij elkaar gekregen door inspanningen van de kerk zelf. "Het is een mooie stap en het kan gaan leiden tot de feitelijke restauratie van het grafmonument", aldus wethouder Peter Hoek. "We zijn erg blij met de subsidie."
Vandaag het goede nieuws dat de restauratiesubsidie voor de graftombe Van Tuyll van Serooskerke door @provzeeland is toegekend! Dit besluit en de geweldige inzet van de Hervormde gemeente Stavenisse en medewerkers @Gemeente_Tholen maken de restauratie nu mogelijk! pic.twitter.com/1cu83q7yyw
— Peter Hoek (@PWJ_Hoek) July 12, 2022




