
Verkoopdagen van vuurwerk beginnen een dag eerder in Zeeland
Door: Redactie AlgemeenZEELAND - Over precies een week beginnen de verkoopdagen van siervuurwerk. Dit is een dag eerder dan gebruikelijk, omdat Oudejaarsavond op een zondag valt. Dan mag er geen categorie F2-siervuurwerk worden verkocht. F1 (fop- en schertsvuurwerk) mag wel op zondag verkocht worden.
Op donderdag 28 december, vrijdag 29 december en zaterdag 30 december kan het bestelde F2-vuurwerk bij de verkooppunten worden opgehaald.
Afsteken
Op Oudejaarsavond mag vuurwerk afgestoken worden van 18.00 uur tot 2.00 uur. Kopers krijgen een vuurwerkbril en aansteeklont mee en de vuurwerkbranche roept met klem op deze te gebruiken en voldoende afstand te houden bij het afsteken van vuurwerk. Ook omstanders worden geadviseerd om een vuurwerkbril te dragen om oogletsel te voorkomen.
Nieuw ontwerp
Eerder meldde de branche al dat het siervuurwerk dit jaar anders is ontworpen. ‘Het grondvlak is voortaan minimaal zo breed als hoog waardoor omvallen verleden tijd is.’ Leo Groeneveld, woordvoerder namens de vuurwerkbranche: “Ik wil iedereen eraan herinneren om op Oudejaarsavond op een verantwoorde manier het vuurwerk af te steken, met de aansteeklont en met de veiligheidsbril op. Zo houden we met elkaar Nederlands mooiste traditie in stand.”




