Afbeelding
Foto: Bennie Krajenbrink 06-54665997

SP wil een extra treinverbinding in Zeeland voorbij Tholen

Door: Olaf Knook Algemeen

THOLEN/ZEELAND - Corrie van der Horst van SP Tholen heeft een verzoek ingediend bij de Provincie Zeeland om een extra treinverbinding mogelijk te maken. Deze nieuwe verbinding zou van Vlissingen via Middelburg moeten lopen, over de Zeelandbrug en door Schouwen-Duiveland, om uiteindelijk richting Zuid-Holland te gaan. Dus ook ‘langs’ de gemeente Tholen.

Dit schrijft ze in een brief, samen met Max Broersen van de SP-afdeling in Schouwen-Duiveland. Momenteel kent Zeeland slechts één treinverbinding van Vlissingen en Middelburg naar Bergen op Zoom. De Zeeuwse SP is van mening dat ook de noordelijke eilanden een spoorlijn verdienen.

‘Noodzakelijk voor iedereen’

Waarom is er behoefte aan een tweede treinverbinding? “De huidige treinverbinding die Zeeland met Brabant verbindt, is vele jaren geleden opgezet om Zeeland een betere verbinding te bieden. Echter, gezien de voortdurende ontwikkelingen in Zeeland is een goede verbinding voor alle lagen van de bevolking noodzakelijk. Eén treinverbinding is gewoon te weinig,” aldus Van der Horst en Broersen.

Recreatieseizoen

Ze vinden dat de bestaande treinverbinding met Brabant al geruime tijd vertraging en oponthoud veroorzaakt. “Dit geldt met name tijdens het recreatieseizoen, wanneer er drie keer zoveel mensen in Zeeland verblijven.” Een extra treinverbinding beschouwen ze als essentieel om een snelle en efficiënte verbinding van en naar de provincie te waarborgen.



Blijf op de hoogte van het lokale nieuws uit jouw regio met onze dagelijkse nieuwsbrief