De nieuwe woonwijk komt aan de westkant van Sint Philipsland te liggen.
De nieuwe woonwijk komt aan de westkant van Sint Philipsland te liggen. Foto: Omgevingsloket

Dit worden de straatnamen in de nieuwe Fluplandse wijk Aan de Kreek

Door: Olaf Knook Algemeen

SINT PHILIPSLAND - Voor de nieuwe woonwijk Aan de Kreek aan de westkant van Sint Philipsland zijn vijf straatnamen vastgesteld. De straatnamen verwijzen naar de natuur en landschapsvormen die je vaak tegenkomt in deltagebieden en natte natuurgebieden. 

De nieuwbouwwijk Aan de Kreek in Sint Philipsland is een project met ongeveer 99 woningen in uiteenlopende prijsklassen. Het project biedt ruimte aan zelfbouwkavels, twee-onder-een-kapwoningen, starterswoningen, appartementen en een hofje met levensloopbestendige woningen. Ook komt er een deel van de woningen direct aan het water te liggen. Het plan voor de wijk is ruim opgezet en bevat veel groen en ruime kavels.

De vijf vastgestelde straatnamen - Kreekrug, Het Schor, Kwelder, Het Slik en Oeverwal - verwijzen naar natuurlijke elementen en kenmerken van natte natuurgebieden. Deze landschapsvormen zijn kenmerkend voor de regio en weerspiegelen de natuurlijke omgeving waar Flupland deel van uitmaakt.

Bezwaren

Voorafgaand aan de plannen waren er vijf bezwaren ingediend door omwonenden. Eén bewoner maakte zich onder andere zorgen over toenemend verkeer in de Eendrachtstraat en mogelijke aantasting van rust en privacy. Ook waren er klachten over onjuiste stikstofberekeningen en mogelijke waardedaling van hun woningen door de komst van de nieuwe woonwijk. Deze bezwaren hebben echter niet geleid tot aanpassingen aan de plannen.



Blijf op de hoogte van het lokale nieuws uit jouw regio met onze dagelijkse nieuwsbrief