Emily Joy Wisse (15) uit Tholen greep de Publieksprijs én de derde plaats met haar saxofoon.
Emily Joy Wisse (15) uit Tholen greep de Publieksprijs én de derde plaats met haar saxofoon. Foto: Zeeuwse Orkest/Privéfoto

Dubbel feest voor Thoolse Emily Joy (15) op Muziekconcours voor Zeeuwse Jeugd

Door: Olaf Knook Algemeen

THOLEN - Emily Joy Wisse (15) uit Tholen heeft tijdens de finale van het Muziekconcours voor de Zeeuwse Jeugd de Publieksprijs in de wacht gesleept. Met haar uitvoering van een Argentijns nummer op de saxofoon en een stuk van de Duitse componist Bach behaalde ze daarnaast een gedeelde derde plaats.

Emily Joy verhuisde vijf jaar geleden van Rilland naar Tholen. “Maar ik was niet onbekend met de regio. Mijn grootouders en andere familie woonden hier al”, vertelt ze. De 15-jarige saxofonist zit in het examenjaar van het vmbo op ‘t Ravelijn in Steenbergen en groeide op in een christelijk gezin. Haar liefde voor muziek kreeg ze mee van haar vader. “Hij speelde gitaar en piano. Soms maakten we samen muziek, maar dat klonk toen nergens naar”, zegt Emily Joy met een lach. 

Rommelmarkt

Haar passie voor de saxofoon begon zo’n zes jaar geleden op een rommelmarkt. “Mijn vader zag een saxofoon staan en zei: ‘Dat is een mooi instrument’. Toen dacht ik: als hij dat vindt, dan wil ik het spelen.” Na wat onderhandelen wisten ze de prijs omlaag te praten van 300 naar 100 euro. Een maand later startte ze met lessen, eerst in Goes en later in Sint-Annaland. Ze krijgt les aan de Zeeuwse Muziekschool van docent Jasmijn de Klerk, nadat haar vorige leraar, Gino Mehauden, met pensioen ging. In die tussentijd is ze al vier keer van saxofoon gewisseld.

Van voorronde naar finale

Emily Joy schreef zich deze zomer in voor de 16e editie van het Muziekconcours voor de Zeeuwse Jeugd. In de voorronde, die plaatsvond in Middelburg, werd ze in een kamer gezet voor een vierkoppige jury. Hier moest ze vragen beantwoorden en een stukje spelen op haar blaasinstrument. Ze koos voor het nummer Milonga for Three van de Argentijnse componist Astor Piazzolla en het stuk Air van Johan Sebastiaan Bach. Milonga for Three combineert elementen van jazz, tango en klassieke muziek. “Ik vind het zo’n mooi lied”, zegt Emily Joy. “Door dit nummer ben ik verder gegaan met muziek maken.”

Samen met Rutger de Ronde, een andere docent van de muziekschool, speelde ze het nummer voor de jury. Een dag na de voorronde kreeg ze goed nieuws: ze was doorgedrongen naar de finale, samen met vijf andere deelnemers. Op 30 november speelde ze in de Zeeuwse Concertzaal in Middelburg voor een publiek van zo’n tweehonderdvijftig mensen. “Ik moest daar om half vier zijn. We hebben eerst pizza gegeten en ons daarna voorbereid. Toen was ik nog niet zenuwachtig. Maar nadat de eerste kandidaat mocht optreden, vond ik het toch wel spannend.”

Dubbele winst

Tijdens de finale speelde Emily Joy opnieuw het Argentijnse nummer. Daarmee veroverde ze niet alleen de derde plek, maar ook de harten van het publiek en ging ze met de Publieksprijs aan de haal. “Ik had van tevoren het ergste verwacht, zodat het alleen maar kon meevallen. Maar de Publieksprijs is echt de leukste prijs die ik kon winnen, want dat betekent dat het publiek je het beste vindt.” Emily Joy leeft nu toe naar haar eindexamens, maar heeft nog geen concrete toekomstplannen. “Misschien maak ik van muziek mijn beroep, maar ik kijk ook naar een baan in de maatschappelijke zorg of een opleiding aan de interieurschool.”

Vrijmibotho

Voorlopig geniet ze van optreden. Afgelopen juni speelde ze samen met vriendin en pianist Koosje Elenbaas uit Scherpenisse tijdens de Vrijdagmiddagborrel Tholen, oftewel Vrijmibotho. Volgend jaar speelt ze nog muziek tijdens een bruiloft. Andere optredens staan voor haar altijd open. “Ik vind het voor nu gewoon leuk om muziek te maken op bijzondere plekjes”, besluit ze.



Blijf op de hoogte van het lokale nieuws uit jouw regio met onze dagelijkse nieuwsbrief