De storing treft daarmee ook de communicatie met schepen op de Oosterschelde.
De storing treft daarmee ook de communicatie met schepen op de Oosterschelde. Foto: Kustwacht Nederland
UPDATE

Kustwacht radiosystemen plat tijdens snikhete zomerdag op Oosterschelde

Door: Olaf Knook Algemeen

THOLEN - Na vijf uur is de storing in het radiosysteem van de Kustwacht opgelost. Door de uitval kon de Kustwacht niet communiceren met schepen en hulpdiensten op het water. De verbindingen zijn getest en de Kustwacht is weer bereikbaar via de marifoon. Ook het uitzenden van navigatie- en weerberichten functioneert weer naar behoren. 

De storing begon vanochtend vroeg en maakte de marifoonkanalen onbereikbaar, waardoor berichten tussen schepen en de Kustwacht niet via deze weg konden worden uitgewisseld. De communicatie met schepen op de Noordzee en binnenwateren zoals de Oosterschelde werd daardoor belemmerd. De Kustwacht is verantwoordelijk voor zoek- en reddingsacties in deze gebieden.

Als tijdelijke oplossing was de Kustwacht afhankelijk van een noodnummer en werd de marifoonuitluistering tijdelijk overgenomen door verkeerscentrales en eigen schepen op het water. Ook omliggende landen werden geïnformeerd over de storing. Reddingboten konden hierdoor nog steeds worden gealarmeerd bij nood. Ook op de uitwijklocatie ondervond men last van de storing.

Hulpverlening

Ruim vijf uur na het begin van de storing liet de Kustwacht weten dat het probleem is verholpen. De verbindingen zijn getest en de Kustwacht is weer bereikbaar via de marifoon. Ook het uitzenden van navigatie- en weerberichten werkt weer naar behoren. De storing werd veroorzaakt door een probleem met een ‘routeringsprotocol’, waardoor gegevens de juiste weg volgen. De Kustwacht start verder onderzoek om herhaling in de toekomst te voorkomen.

De Kustwacht bedankt alle partners en organisaties die hielpen tijdens de storing, zoals de maritieme verkeerscentrales en KNRM-stations die het noodkanaal uitluisterden. Ondanks de storing benadrukt de Kustwacht dat de hulpverlening continu is doorgegaan, al bracht het uitvallen van het radiosysteem extra uitdagingen met zich mee. Vooral nu, bij de hoge temperaturen, waarbij het extra druk is op en rond het water.



Blijf op de hoogte van het lokale nieuws uit jouw regio met onze dagelijkse nieuwsbrief