
Poortvlietse toneelclub speelt komische klucht in eigen dorp en Sint-Annaland
Door: Olaf Knook CultuurPOORTVLIET - Toneelclub Poortvliet gaat meerdere keren de klucht Extra Hulp op de Eerste Hulp opvoeren. De voorstellingen vinden plaats op vrijdag 21 en zaterdag 22 februari in ‘t Ouwe Raed’uus in Poortvliet en op zaterdag 1 maart in De Wellevaete in Sint-Annaland.
Het stuk speelt zich af in de wachtruimte van een klein regionaal ziekenhuis. De verstrooide dokter Hogebaum staat op het punt met pensioen te gaan en moet zijn opvolger inwerken. Maar een misverstand zorgt voor chaos: Joop, een man van het uitzendbureau die voor schoonmaakwerk komt, wordt door Hogebaum aangezien voor zijn opvolger. Wat volgt, is een opeenvolging van komische situaties waarin Joop zich moeiteloos in zijn nieuwe ‘rol’ als dokter inleeft.
Naast Joop en de verstrooide dokter maken ook andere markante figuren hun opwachting in het ziekenhuis. Zo is er Nella, die lijkt te lijden aan alle mogelijke aandoeningen, en Rebecca, die vooral geïnteresseerd is in het vinden van een goede schaakpartner. Roel komt binnen met een zere duim, maar blijkt andere motieven te hebben voor zijn bezoek. Gelukkig proberen hoofdverpleegkundige Joke en haar collega Annie de orde te bewaren, al valt dat niet mee.
Voorstellingen
De klucht van auteur Henk Roede belooft een avond vol lachwekkende taferelen. De voorstellingen in Poortvliet starten om 19.30 uur. In Sint-Annaland is er een middagvoorstelling op 1 maart, die om 13.30 uur begint. Kaarten kunnen gereserveerd worden via toneelpoortvliet@gmail.com of telefonisch op 06-26256626 (bereikbaar van donderdag tot en met zaterdag).




