
Verboden paintballwapen aangetroffen bij controle van 16 bedrijven op Tholen
Door: Olaf Knook PolitieSINT-MAARTENSDIJK/THOLEN - Tijdens twee grootschalige, onaangekondigde controles in april en mei hebben toezichthouders zestien bedrijven in de gemeente Tholen onder de loep genomen. Er werden diverse overtredingen vastgesteld, variërend van brandveiligheidsproblemen tot illegale bouw. Bij een van de bedrijven werd een verboden paintballwapen in beslag genomen.
Toezichthouders van de gemeente Tholen, de Regionale Uitvoeringsdienst Zeeland (RUD), de politie en - bij de tweede ronde - netbeheerder Stedin hebben in april en mei integrale controles uitgevoerd bij bedrijven in de gemeente Tholen. Het doel: toezien op naleving van onder meer de Omgevingswet, bestemmingsplannen en veiligheidsregels. Deze controles werden niet aangekondigd bij de bedrijven.
Brandveiligheid
Op woensdag 23 april vonden de eerste controles plaats op het bedrijventerrein in Sint-Maartensdijk. Oorspronkelijk zouden tien bedrijven bezocht worden, maar dat werden er negen. Een van de panden was kort daarvoor al gesloten, vanwege een link met de verboden motorclub Satudarah. Hier vond de politie toen wapens, harddrugs, grote hoeveelheden vermoedelijk illegale sigaretten, een in bedrijf zijnde horecabar en sporen van illegale gokactiviteiten.
Bij de negen bedrijven van de controle is een zogeheten quick-scan uitgevoerd, gericht op de nieuwe Omgevingswet. De meeste ondernemers ontvingen advies of een waarschuwing op het gebied van (brand)veiligheid. In enkele gevallen werden ter plekke aanpassingen gedaan. Voor bedrijven waar overtredingen bleven bestaan, zijn hercontroles uitgevoerd - inmiddels zijn ook die zaken opgelost.
Paintballwapen
Tijdens de tweede controle op dinsdag 27 mei werden zeven bedrijven in verschillende kernen van Tholen bezocht. Daarbij werden onder andere strijdig gebruik van het bestemmingsplan en illegale bouwwerken geconstateerd. Ook hier zijn waarschuwingen uitgedeeld, onder meer op het gebied van brandveiligheid. De gemeente houdt toezicht op de opvolging.
Opmerkelijk was de vondst van een verboden paintballwapen. De politie nam het object in beslag, omdat het niet van een echt vuurwapen te onderscheiden was. De verkoop van dergelijke replica’s is in Nederland verboden.
Meer controles
De gemeente Tholen voert meerdere keren per jaar integrale controles uit, vaak in samenwerking met partners zoals de politie, RIEC, RDW, Stedin en de Belastingdienst. De focus wisselt per ronde en kan liggen op bijvoorbeeld bouwveiligheid, milieuvoorschriften of vergunningen. Bedrijven worden willekeurig gekozen en vooraf niet geïnformeerd.
Met deze integrale controles wil de gemeente zorgen voor een veilige omgeving voor inwoners én ondernemers. Heeft u een vermoeden van misstanden of illegale praktijken? Neem dan contact op met de politie via 0900-8844 of anoniem via Meld Misdaad Anoniem: 0800-7000.




