Tom Beugelsdijk en Romano Denneboom komen op maandagochtend 13 oktober gastles geven.
Tom Beugelsdijk en Romano Denneboom komen op maandagochtend 13 oktober gastles geven. Foto: Richard Mulder/Fakwes

Goed doel en nieuwe gasttrainers bekend voor Voetbalschool Sint Philipsland

Door: Olaf Knook Sport en vereniging

SINT PHILIPSLAND - Tom Beugelsdijk en Romano Denneboom zijn op maandag 13 oktober te bewonderen op de velden van NOAD’67. De voormalige profvoetballers reizen die ochtend naar Sint Philipsland om als gasttrainer mee te doen aan de voetbalschool. Tijdens dit evenement krijgen honderd kinderen de kans om te trainen als professionele voetballer. Ook is het goede doel van dit jaar bekend.

De voetbalschool in Sint Philipsland beleeft dit jaar de twintigste editie van het populaire evenement voor jeugdvoetballers. Van 13 tot en met 15 oktober trainen honderd jongens en meisjes drie dagen lang als echte profs op de velden van NOAD’67. Dit jaar ging de inschrijving sneller dan ooit. Binnen vijf uur was het maximale aantal deelnemers bereikt. Daarmee wordt een nieuw record gevestigd voor de voetbalschool.

Voormalige profvoetballers

Jaarlijks reizen een groot aantal gasttrainers uit het betaalde voetbal naar Sint Philipsland om de 100 deelnemers aan de voetbalschool drie onvergetelijke dagen te geven. Eerder waren Anouk Versluijs en Marcel Meeuwis al bekendgemaakt als eerste gasttrainers. Daar zijn nu nog twee namen aan toegevoegd. Tom Beugelsdijk en Romano Denneboom komen op maandagochtend gastles geven.

Beugelsdijk was jarenlang actief als centrale verdediger van ADO Den Haag. Hij komt zijn verdedigende technieken en ervaring delen met de jonge deelnemers. Denneboom is inmiddels al meerdere keren langs geweest en kijkt er telkens weer naar uit om de voetbalschool te begeleiden. Hij heeft jarenlang in de Eredivisie gespeeld en is onder andere bekend van zijn tijd bij  sc Heerenveen, N.E.C. en FC Twente. De komende weken worden nog meer gasttrainers bekendgemaakt.

Inloophuis

Het goede doel van dit jaar wordt wederom ondersteund in samenwerking met de Vrienden van Siem. Elk jaar kiest de stichting een ander initiatief uit om geld voor in te zamelen. Dit jaar gaat de aandacht uit naar Warm Nest en Pluszorg van AZ Zeno Oncologie. Warm Nest is een inloophuis in het Belgische Knokke-Heist voor iedereen die met kanker te maken heeft. Pluszorg vult dit aan met extra therapieën zoals acupunctuur, yoga, osteopathie en relaxatietechnieken.

Daarnaast steunt de voetbalschool ook het Roparun-team Vrienden van Siem. Het opgehaalde geld gaat naar mensen met kanker, om hun leven - waar mogelijk - draaglijker te maken. De deelnemers van de voetbalschool dragen bij door mee te doen aan de statiegeldflessenactie op woensdag 15 oktober en oliebollen te verkopen. De opbrengst gaat volledig naar het goede doel. Vorig jaar werd in totaal ruim 11.000 euro opgehaald.



Blijf op de hoogte van het lokale nieuws uit jouw regio met onze dagelijkse nieuwsbrief