
Vrijdag waarschijnlijk eerste officiële lentedag van het jaar met 17 graden
Door: Olaf Knook WeerTHOLEN - Vrijdag wordt waarschijnlijk de eerste lentedag van 2025. Volgens meteoroloog Floris Lafeber van Weeronline stijgt de temperatuur dan naar 17 graden in het zuiden. Vooral in de middag zijn er perioden met zon.
De overgang van winter naar lente gaat dit jaar razendsnel. “De winter maakt in nog geen week plaats voor de lente”, zegt Lafeber. Vandaag blijft het droog met zon en wat sluierbewolking, en loopt de temperatuur al iets op. Donderdag wordt een echte overgangsdag. De wind draait naar het zuiden tot zuidwesten en brengt zachte lucht naar Nederland. Dit gaat die dag nog wel gepaard met veel bewolking en wat regen. Het wordt dan 10 en 13 graden.
Terrasje pakken
Vrijdag wordt de warmste dag van de week, met temperaturen tussen de 13 en 15 graden in het noorden en midden van het land, en mogelijk 17 graden in het zuiden. In de ochtend is er nog bewolking, maar in de middag breekt de zon door. “De kans is groot dat we de eerste officiële lentedag van het seizoen te pakken krijgen”, aldus Lafeber. Hoewel het waarschijnlijk niet tot warmterecords komt, is het in het zonnetje en uit de wind ideaal weer om een terrasje te pakken.
Van winter- naar lentetemperaturen in 3 dagen. Vandaag nog snijdende kou en sneeuw in het noorden, maar vrijdag mogelijk 16°C in De Bilt. Een sprong van 13°C in drie dagen is zeldzaam: slechts 0,14% kans, oftewel eens in de 8 winters. Hoe zit dat? ?? https://t.co/Igr9HPo5Wr pic.twitter.com/20U2fYLhQr
— KNMI (@KNMI) February 19, 2025




