Afbeelding
Foto: José van der Wegen

Jarig op schrikkeldag: Cheryl Jansen uit Hoogerheide

Door: Jose Van der Wegen Algemeen

HOOGERHEIDE - 40 jaar wordt ze, Cheryl Jansen uit Hoogerheide. Of eigenlijk telt ze 40 levensjaren, maar wordt ze 10. Cheryl is namelijk één van de negen Woensdrechtenaren die op 29 februari jarig is en dus is ze eigenlijk maar één keer in de vier jaar jarig. En daar maakt Cheryl graag iets speciaals van.

 

“Ik kijk altijd echt uit naar de 29e. Dan maak ik er een feestje van en geef mezelf iets extra’s cadeau.” Dat betekent niet dat ze in andere jaren, niet-schrikkeljaren, haar verjaardag niet viert. “Dan vier ik het op 28 februari. Ik ben het gewend om het op die dag te vieren, maar als het dan de 29e is, dan is het toch extra speciaal.” Cheryl komt uit de Filipijnen en woont al enige jaren met haar man en zoontje in Nederland. “In 2016 trouwde ik met mijn man en dat was toen mijn cadeautje en in 2020 beviel ik van onze zoon. Later dit voorjaar gaan we voor mijn verjaardag een paar dagen naar Praag.”

Feestje

In de Filipijnen vieren ze verjaardagen heel anders. “Dan is het feestje open voor iedereen, houden we karaoke en vieren we het groots met een varken aan het spit en diverse taarten. Zelfs mensen van het gemeentebestuur komen langs.” Nu vindt Cheryl jarig zijn op de 29e heel speciaal, maar dat was niet altijd zo. “Ik vroeg weleens aan mijn moeder: ‘waarom heb je me niet gewoon op 1 maart aangemeld?’ “Dat ging niet”, zei ze dan. “Ik beviel van je om 6 uur in de ochtend op de 29e.”



Blijf op de hoogte van het lokale nieuws uit jouw regio met onze dagelijkse nieuwsbrief