
Huijbergen is meer dan klaar voor het NK Veldrijden 2026
Door: José van der Wegen AlgemeenHUIJBERGEN - Dit weekend is een bijzonder weekend: voor de zesde keer vormt Huijbergen namelijk het decor voor het NK Veldrijden 2026, Powered by Echte Mannekes! Het is een prestatie die uniek is in Nederland en waar ze in Huijbergen als gemeenschap met recht trots op zijn. Vele nationale toppers uit het veldrijden reizen naar Huijbergen af om een gooi te doen naar de Nederlandse titel. En wij? Wij kunnen daar allemaal bij zijn!
Huijbergen zou Huijbergen niet zijn als ze aan het programma van het NK niet enkele ‘speciale’ onderdelen toevoegen! Want waarom zouden ze de lokale gemeenschap niet de gelegenheid bieden om een sportieve prestatie weg te zetten op het parcours waar zal worden gestreden om de Nederlandse titels? In eerste instantie zou er naast een Trailrun onder meer een Business Clinic Cross georganiseerd worden, maar helaas is de organisatie van de cross genoodzaakt dit evenement af te gelasten. Redenen zijn de winterse weersomstandigheden die afzeggingen in de hand hebben gewerkt. De Trailrun van zaterdag 10 januari gaat overigens met zekerheid WEL door! Met een recordaantal van bijna 150 aanmeldingen zal dit een spektakelstuk worden aldus de organisatie!
Programma NK met grote namen en toppers uit eigen gemeente
De pret van het NK begint zelfs al op vrijdag 9 januari, want van 13:00 tot 15:30 uur is er een vrije training voor alle categorieën.
Zaterdag 10 januari begint dan het echte werk! Om 10:00 uur starten de Nieuwelingen jongens (1e jaars), gevolgd door om 11:00 uur de Masters 50+ en 60+ (+2 minuten) en om 12:15 uur de Nieuwelingen jongens (2e jaars). Om 13:15 uur is het de beurt aan de Masters 40+ en om 14:30 uur de Nieuwelingen meisjes. Om 15:45 uur kunnen de ongeveer 150 deelnemers van start voor de Trailrun.
Zondag 11 januari gaat het NK-feestje gewoon door. Om 09:45 uur start de Klasse 1 (amateurs), gevolgd door de Junioren dames om 11:00 uur. Om 12:15 uur is het de beurt aan de Junioren heren. Om 13:30 uur starten de Elite vrouwen/ Beloften en bijna twee uur later, om 15:15 uur, is het de beurt aan de Elite heren/ Beloften.
Op de startlijst staat helaas geen Mathieu van der Poel, maar andere toppers zoals Tibor Del Grosso, Joris Nieuwenhuis en Lars van der Haar zullen bij de Elite heren wel aan de start verschijnen. Bij de dames staan er ook grote namen op de startlijst. Wat te denken van Puck Pieterse, Lucinda Brand, Ceylin del Carmen Alvorado en Shirin van Anrooij? Het belooft zeker een spektakel te worden, dit NK! Gaan Puck Pieterse en Tibor Del Grosso voor een tweede keer met het rood-wit-blauw aan de haal?
Gemeentelijke helden zijn er ook, want bij de Nieuwelingen jongens 2e jaars staat Lars Huijskens uit Huijbergen aan de start, naast Ronald Withagen uit Ossendrecht bij de Klasse 1.
Voor het publiek
Het parcours met haar beroemde Tiestenduin blijft de grote publiekstrekker voor de Huijbergse organisatie. Het vernieuwde herbergt alles in zich: weiland, duin, asfalt en bosgebied en is ruim opgezet met een parcours van 2760 meter. Leuke weetjes over het parcours zijn er ook. Zo meet het stuk asfalt van start tot finish 330 meter en gaan de renners door 670 meter aan bos. Qua weiland is 1.595 meter te overbruggen en daarnaast is er nog 165 meter aan duinen te overbruggen door de veldrijders. De start en finish is op de Weg naar Wouw. De befaamde Nootjesberg is er helaas niet bij, maar in plaats daarvan moeten de renners nu ook de achterkant van de Tiestenduin beklimmen. Al met al zal het parcours daarmee zwaar genoeg zijn voor een enerverende wedstrijd in alle klasses. Naast de achterkant van de Tiestenduin, die voor extra hoogtemeters zal zorgen, is het weilandgedeelte van het parcours ook verder uitgebouwd. Parcoursontwerpers Jan Maas en Peter Huijskens hebben hun best gedaan om het voor iedereen een spektakel te maken, geldend van renners tot toeschouwers. Je kunt als toeschouwer bovendien geheel gratis naar het NK en alle cyclo-crosstoppers in actie zien. Jeroen van Wezel belooft namens de organisatie dat zij er alles aan doen om het parcours optimaal te benutten zodat fans de ultieme NK-ervaring kunnen beleven: “Het wordt een weekend dat je niet mag en wíl missen!”
Verkeersmaatregelen
Door de organisatie van het NK gelden overigens in de periode van 9 tot en met 12 januari wel tijdelijke verkeersmaatregelen in de omgeving van de Weg naar Wouw, Buurtweg, Overbergseweg, Bergsestraat en Bergsebaan. De Weg naar Wouw is in deze periode geheel afgesloten. Dit kan mogelijk wat overlast veroorzaken voor omwonenden en doorgaand verkeer.
Verkeer vanuit Bergen op Zoom/Roosendaal/Wouwse Plantage richting Huijbergen kan op de weg naar Wouw linksaf de Bredestraat in, vervolgens rechtsaf de Schoeliebergseweg in. Einde van de weg rechtsaf de Hollandseweg in. Vervolgens aan het einde van de Hollandseweg rechtsaf de Dorpsstraat in. Hiermee kom je uiteindelijk weer bij de kerk in centrum van het dorp uit.
Verkeer vanuit Huijbergen naar Bergen op zoom/Roosendaal/Wouwse Plantage gaat bij de kerk in het centrum van Huijbergen de Dorpsstraat in. Aan het einde van de Dorpsstraat linksaf de Hollandseweg in. Volg de Hollandseweg tot aan de grenspaal en rij vervolgs linksaf de Moerkantsebaan in. In de eerste bocht naar links de Bredestraat in. Aan het einde van de Bredestraat ga je vervolgens rechtsaf de Weg naar Wouw op. Hiermee kom je weer op de doorgaande wegen richting Bergen op Zoom en Roosendaal uit.
Voor alle overige praktische informatie omtrent het NK kun je terecht op www.nkveldrijden2026.nl.




