
NL-Alert in Woensdrecht door grote natuurbranden: dit is wat er aan de hand is
Door: Sanne Brusselaars AlgemeenWOENSDRECHT – Inwoners van Woensdrecht hebben zojuist een NL-Alert ontvangen vanwege een grote brand in Waalwijk en natuurbranden op de Oirschotse Heide en Weerterheide. Hoewel de brand niet in Woensdrecht zelf woedt, kan de rook zich over een groter deel van de regio verspreiden. De waarschuwing is verspreid in onder meer Breda, Bergen op Zoom, Roosendaal, Woensdrecht, Zundert en Steenbergen.
Grote branden buiten de regio
De natuurbranden zelf woeden niet in West-Brabant, maar onder meer op de Oirschotse Heide en in de omgeving van Budel en Weert. Daar zijn grote natuurgebieden in brand geraakt, waarbij veel rook vrijkomt.
De brand op de Oirschotse Heide is inmiddels aan één kant onder controle, maar elders nog niet. In de omgeving van Budel breidt het vuur zich verder uit en is opgeschaald naar GRIP 3. Door de combinatie van droge natuur en wind kunnen de branden zich snel ontwikkelen.
Rook trekt over West-Brabant
De reden dat het NL-Alert ook in West-Brabant is verstuurd, is de rookontwikkeling. Die trekt over een groot gebied en kan ook in deze regio goed merkbaar zijn.
In het NL-Alert wordt inwoners opgeroepen om uit de rook te blijven. Wie last heeft van de rook, krijgt het advies om ramen en deuren te sluiten en ventilatie uit te zetten.
Grote inzet hulpdiensten
Bij de branden zijn veel hulpdiensten betrokken. Alleen al bij de brand op de Oirschotse Heide zijn zo’n 130 brandweermensen ingezet, met tientallen voertuigen en ondersteuning vanuit de lucht.
De situatie is nog volop in ontwikkeling en hulpdiensten blijven de verspreiding van rook en het vuur nauwlettend volgen.
Grote brand in winkelpanden
Daarnaast is er een grote brand in Waalwijk. De brand brak rond 14.10 uur uit in een magazijn van een winkelpand in Waalwijk. Daarbij kwam veel rook vrij. Meerdere winkelpanden zijn betrokken bij de brand of werden bedreigd, waaronder onder meer Kwantum, Prominent, Leen Bakker en een verfwinkel.
De brandweer schaalde op naar GRIP 1 en zette meerdere eenheden in om uitbreiding te voorkomen. Volgens de laatste update zijn er geen vlammen meer zichtbaar, maar de brand is nog niet volledig onder controle. Verdere uitbreiding wordt op dit moment niet verwacht.
Schade en inzet hulpdiensten
Zes panden hebben zware schade opgelopen. Het terrein in Waalwijk is volledig afgesloten en de brandweer is nog bezig met nablussen. Dat zal naar verwachting nog enige tijd duren.





