
De Nationale Molendagen komen er aan en ook Molen Johanna in Huijbergen doet mee
Door: José van der Wegen AlgemeenHUIJBERGEN - Op 9 en 10 mei aanstaande zijn de nationale molendagen. Molen Johanna in Huijbergen doet hier natuurlijk aan mee. De molen en het molenhuis zijn dan open en vrij te bezichtigen van 09.30 uur tot 16.00 uur. Op 9 en 10 mei introduceren ze bovendien een nieuw molenproduct, namelijk de kaneelkoek.
De kaneelkoek is een erg lekkere koek die eenvoudig is te bereiden. Natuurlijk bestaat er deze dagen de mogelijkheid om een stukje te proeven, want volgens de Molenstichting is deze koek een echte aanrader.
Programma Nationale Molendagen
Er is voor de Nationale Molendagen een speciaal programma opgesteld.
Op 9 mei komen er twee muziekgroepen ter opluistering van deze dag. Om 14.00 uur treedt het koor Innovation op onder leiding van Pieter Jan van de Berg met vrolijke liederen. Om 15.00 uur volgt er een optreden van een djembe-groep. Vier lesgroepen onder leiding van Sander Berkvens, te weten On Yva, Siya Khona, Makasi en Tam Tam Fola’d Afrique, zorgen voor heerlijke ritmische muziek.
Op 10 mei zijn er geen muzikale activiteiten, maar is jong en oud uiteraard ook van harte welkom.
Groot onderhoud voor Molen Johanna
Het laatste halfjaar is er door Kees van Meel en Judo Goris, beide vrijwilligers van de molen, heel hard gewerkt aan de ontwikkeling en de bouw van een nieuwe buil. Een buil wordt gebruikt om gemalen tarwe (tarwemeel) te zeven om tarwebloem te krijgen. “Op Facebook zullen we laten weten wanneer onze buil geplaatst en in gebruik wordt genomen.” Maar er is nog meer nieuws over molen Johanna. “Dit jaar krijgt de molen groot onderhoud. De wieken en het staartstuk van de molen worden gerenoveerd. Een enorme klus die wordt uitgevoerd door onze vertrouwde molenbouwer Jan de Jongh uit Veldhoven. De molen zal enkele weken zonder wieken staan. De roeden gaan voor onderhoud naar Veldhoven. Ook komt de molen zonder staart te staan. De schoren worden gedemonteerd om te worden geschilderd. Hierna worden de onderdelen weer terug geplaatst en kan de molen weer draaien en schitteren. Tijdens het onderhoud blijft ons winkeltje gewoon geopend. We zorgen ervoor dat we genoeg in voorraad hebben.” Ook de educatieve tuin krijgt steeds meer glans dankzij de vrijwilliger. “Loop eens gezellig door onze tuin of kom genieten op een bankje van de rust die deze tuin uitstraalt. En heb je zin om het werk van onze vrijwilligers te steunen? Elke donderdag ben je van 09.30 uur tot 12.00 uur van harte welkom.”




