
Huijbergen en Putte wandelen in en door hun kern
Door: Pascal Brugman AlgemeenHUIJBERGEN/PUTTE - Voor de 26e keer is dinsdag de Avond4daagse van de Wandelende Tak van Vivoo van start gegaan. De vierdaagse kende dit jaar een bijzonder nieuw element: voor het eerst vertrokken de deelnemers vanaf het nieuwe complex aan de Veenbes 1, de thuisbasis van sportpark Vivoo.
Vier avonden lang kunnen jong en oud genieten van afwisselende wandelroutes van 5 en 10 kilometer door de bosrijke en landelijke omgeving van Huijbergen. Iedere avond is het vertrek van de wandelaars tussen 18.30 en 19.00 uur vanaf sportpark Vivoo. Ook dit jaar bleek de belangstelling groot. Op de openingsavond verschenen ongeveer 250 deelnemers aan de start van zowel de 5 als de 10 kilometer. Voor een feestelijke aftrap zorgde dweilband Leutig Keboal. Met vrolijke muziek brachten zij de wandelaars alvast in de juiste stemming voordat de eerste kilometers werden afgelegd. Toch was het niet alleen muziek die de aandacht trok. De organisatie had de deelnemers vooraf al gewaarschuwd dat de avond mogelijk met een regenbui zou beginnen. Die voorspelling kwam uit: klokslag half zeven barstte een stevige bui los, begeleid door gerommel van onweer op de achtergrond.
Blarenbal als afsluiter
De regen bleek echter geen spelbreker. Met regenjassen, paraplu’s en vooral een grote glimlach begonnen de wandelaars enthousiast aan hun tocht. Onderweg werden zij bovendien verrast op een traktatie. Dankzij de steun van lokale ondernemers konden de deelnemers op de eerste avond genieten van een verfrissend stuk watermeloen, aangeboden door Soepp. Na de openingsavond volgen op woensdag en donderdag de langste wandelroutes van de week. Op vrijdag staat de traditionele slotavond op het programma. Dan wordt een kortere route gelopen en vindt aansluitend het Blarenbal plaats, waarmee de Avond4daagse feestelijk wordt afgesloten. Uiteraard worden op deze laatste avond ook de felbegeerde medailles uitgereikt aan de deelnemers van de Avond4daagse.
Putse driedaagse
Ook in Putte wordt gewandeld. Vanaf woensdag 10 tot en met vrijdag 12 juni trekken de Puttenaren hun wandelschoenen aan voor de driedaagse in en om Putte. In Putte is er alleen een 5 km-wandeling. Op vrijdag, de laatste dag, zal tijdens de medaille-uitreiking basisschool Op Dreef verrassingen uitdelen aan de kinderen. In Putte wordt de driedaagse ook mogelijk gemaakt door diverse sponsoren, die onder meer voorzien in traktaties en versnaperingen onderweg, maar ook is er een medaillesponsor en een sponsor voor het springkussen gevonden. Café Het Witte Paard, dat samen met DC Amigo’s al jaar en dag de organisatie faciliteert van de Putse driedaagse, heeft bovendien nieuwe klaptafels, klapbanken en prullenbakken voor bij de tussenstops gesponsord.






























