Afbeelding
Foto: Remco Weterings

‘Doorweekt, maar met een lach’: regen krijgt Boerendag niet klein

Door: Remco Weterings Algemeen

HOOGERHEIDE – Het was niet helemaal het feestje waar ze vooraf op hadden gehoopt. De 20e jubileum editie van de Woensdrechtse Boerendag had grootster en feestelijker moeten worden dan ooit tevoren. Helaas was de bijna onophoudelijke regen een domper op de feestvreugde. Maar trouw dat de bezoekers aan het Boerendag zijn; zodra het opklaarde liep het veld al snel vol om de historische machines, oude ambachten, het boerenerf, en alle het andere wat uit de kast was getrokken te bewonderen.

“Na negentien edities goed weer moest het er een keer van komen”, zo vertelt voorzitter Henk Roefs over het weer. Daarbij spreekt hij zijn waardering uit aan alle vrijwilligers die er ondanks de regen een feestje van maken. “Ze zijn tot op hun onderbroek doorweekt, maar lopen hier nog met een lach van oor-tot-oor.” Hoe Roefs zelf ooit betrokken is geraakt bij het evenement? “Toen ik nog mijn varkenshouderij had kwam op een zeker moment een mevrouw, Adri van Zweden, aan de deur vragen of ik stro beschikbaar wilde stellen voor de Boerendag.”

Van rogge naar pannenkoek

Op het veld was alles ingericht rondom het thema van dit jaar ‘de reis van het graan’,  waar links door de historische machines de rogge werden gemalen en rechts de pannenkoeken gebakken werden van het meel, gemalen bij Molen Johanna in Huijbergen. En die pannenkoeken waren heerlijk!. “Eén van de vaste waardes van de Boerendag is laten zien hoe het boerenleven in elkaar steekt. Daarnaast zijn we in de afgelopen jaren uitgegroeid tot een waar walhalla voor kinderen. Een boerenerf, het maisdoolhof, het kinderplein. Reken maar dat ze goed slapen na een dag spelen en sjouwen op de Boerendag”, aldus Henk.

Het feestjaar van de jubilerende organisatie zit er nog niet op; komend weekend, op 19 september, wordt het jubileum gevierd met een concert van niemand minder dan Rowwen Hèze.

Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Kalfjes kijken (en aaien) in het Boerenerf
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding


Blijf op de hoogte van het lokale nieuws uit jouw regio met onze dagelijkse nieuwsbrief