
Oldtimerweekend De Walm brengt liefhebbers van oldtimers bij elkaar
Door: Jack Mathijssen AlgemeenZUNDERT- Vorig jaar was het knudde met de weersomstandigheden boven Stuivezand. De regen zorgde voor veel blubber en het programma kon nauwelijks publiek ontvangen. Ook zaterdag was het weer erg nat, maar zondag maakte het allemaal goed. Het was druk en de organisatoren keken met een tevreden en voldaan gezicht rond.
Een aantal deelnemers was van verre gekomen met de tractor op een aanhangwagen. Vaak mooi opgepoetst en vooral glimmend. Voor veel mensen is het dan ook één van de hoogtepunten van het jaar. Ze blijven logeren, vaak met een camper of zelfs huifkar. Zoals Jos Wagemakers uit Hoeven met de Hanomag’s. Met zijn gezin bezoekt hij verscheidene evenementen, zoals in Willemstad, Alphen, Panningen, Woensdrecht of in België. “We hebben nu zes opgepoetste en gereviseerde tractoren. We zijn nu klaar met sparen. Het zijn er nu genoeg.” Jos is opgegroeid op de boerderij met de tractoren van zijn ouders. “Het kost heel veel tijd. Je koopt zo’n ding als schroot en bouwt het dan op tot nieuw. Daar zitten vele uren in. Het is het werk van meerdere jaren.”
Richard Struys komt uit Sprundel. Zeventien jaar geleden kocht hij een groot legervoertuig. Hij loopt niet rond in legerpak. “Dat is niet mijn pakkie aan. Ik heb het voertuig nog gekocht toen het betaalbaar was. Nu zou het drie tot vier keer zo duur zijn.” Het voertuig heeft nog gefunctioneerd in de Vietnamoorlog en bij de dessert-storm in Irak. Het dateert uit 1968. “Ik ga er mee naar vliegshows in Ravel en Weelde, Diest en naar vliegveld Schaffen.”
Uit Wagenberg treffen we Milan van Ooyen aan. Op de deur van de kleine vrachtwagen staat: Milans custom motorcycles. Hij bouwt de motoren zelf. “Het is een uit de hand gelopen hobby”, vertelt hij. “Ik was als kind al gek van brommers. Ik ben begonnen met het opknappen van scooters en Tomo’s. Nu bouw ik schakelmotoren. Van de negen die ik gemaakt heb, zijn er al vier verkocht.”
De organisatie had dit jaar een primeur. Een HMT zaagmachine was uit België gehaald om er bomen mee te zagen. Een kolossaal apparaat. Peter Snepvangers was tevreden. “Het publiek is er zondagmiddag eindelijk. “Het is net een bewegend mierennest. Je ziet dat de mensen genieten.” Aan de bar staat Stijn. Hij is manusje van alles, zegt hij zelf. “We wisselen regelmatig van taak. Als organisatoren zijn we allemaal gelijk. Het is een grote gezellige bende, en allemaal zijn we vrienden van elkaar.”






































