Wielerweekend Klein-Zundert 2026.
Wielerweekend Klein-Zundert 2026. Foto: Charles van Campenhout

Tourkoorts ook in Klein-Zundert: jong en oud genieten van wielerfeest

Door: Charles van Campenhout Algemeen

KLEIN-ZUNDERT – Terwijl de profs deze maand strijden om de gele trui of mooie dagsuccessen in de Tour de France, kleurde ook Klein-Zundert gisteren helemaal in wielersferen. Op een zonovergoten wielerdag voor jong en oud stond alles in het teken van snelheid, sportiviteit en plezier.

Het wielerevenement werd georganiseerd door het FAVO-Kevenaar Cycling Team en de Brabantse Wieler Federatie (BWF). Rondom het bijna twee kilometer lange parcours aan de Pastoor van Vessemstraat verzamelden zich de hele dag veel toeschouwers om de renners met motiverende oneliners op te zwepen.

Wielerdromen beginnen klein

Traditiegetrouw trapte de jeugd het programma af. De jongste deelnemers verschenen op hun loopfietsjes aan de start en zorgden voor vertederende taferelen. Hier en daar was de gezonde spanning bij ouders zichtbaar, maar dat bleek al snel nergens voor nodig. De kinderen genoten zichtbaar van hun eerste meters over het parcours. Winnen speelde nauwelijks een rol; iedere deelnemer die de finish bereikte, kreeg een warm applaus. Mogelijk hadden sommige jonge fietsers liever een verkoelend applaus, maar dat terzijde.

Daarna was het de beurt aan de Ready2Race Dikke Banden Race. Op hun eigen stadsfiets of mountainbike maakten basisschoolkinderen op een laagdrempelige manier kennis met de wielersport. Fanatiek duelleerden ze op de fiets.

Vol gas over het parcours

Na het jeugdprogramma kwamen de volwassen renners in actie. Onder een stralende zomerzon werd vanaf 11.00 uur gestreden in de categorieën BWF 50+ en de klasse voor startende en plaatselijke renners.

‘s Middags volgde het sportieve hoogtepunt met de B-koers voor amateurs en de BWF 50-categorie. Op het snelle, linksom lopende parcours lag het tempo hoog en werd er voortdurend om de beste positie gestreden. De renners maakten er een aantrekkelijke en tactische koers van, waarbij het publiek langs de kant volop kon genieten van mooie duels en snelle doorkomsten.

Geslaagde wielerdag

Met volop zon, Franse temperaturen, veel deelnemers en een enthousiast publiek kan de organisatie terugkijken op een geslaagde editie. En dat Mathieu van der Poel later op de dag de Touretappe won, maakte de dag voor de wielerfan nóg geslaagder.

Wielerweekend Klein-Zundert 2026.
Wielerweekend Klein-Zundert 2026.
Wielerweekend Klein-Zundert 2026.
Wielerweekend Klein-Zundert 2026.
Wielerweekend Klein-Zundert 2026.
Wielerweekend Klein-Zundert 2026.
Wielerweekend Klein-Zundert 2026.
Wielerweekend Klein-Zundert 2026.
Wielerweekend Klein-Zundert 2026.
Wielerweekend Klein-Zundert 2026.
Wielerweekend Klein-Zundert 2026.


Blijf op de hoogte van het lokale nieuws uit jouw regio met onze dagelijkse nieuwsbrief