Afbeelding
Foto: Jack Mathijssen

Zundert bereidt zich voor op een spetterend corso

Door: Jack Mathijssen Algemeen

ZUNDERT- In de verscheidene corsotenten wordt druk gewerkt aan een nieuwe creatie voor het komende corso. De meeste bouwers zitten mooi op schema. Wat kunnen we onder meer verwachten?

In Achtmaal wordt druk gewerkt aan de wagen ‘Pardolia’. Ontwerper Frits Sprenkels uit Loenhout ontwierp de wagen. Hij ontwierp dertig jaar geleden ook de skelter. “In een wolk zie je soms een gezicht, anderen zien schaapjes of speelgoed. Het kan van alles zijn. Ieder met zijn eigen fantasie. We liggen goed op schema. Het zijn hangende spijlen, en als er getikt gaat worden, moeten ze dat één voor één doen, spijl voor spijl. Anders kun er niet meer bij. Veel staalwerk blijft zichtbaar. We proberen een schimmig, diffuus beeld te creëren. Het wordt heel anders dan mensen gewend zijn. Samen met de muziek moet het een sereen beeld scheppen.”

Wernhout werkt aan ‘Mascherata’, ontworpen door Ronald van der Laag en Bregje Huijbregts. “We proberen op een mooie, sierlijke manier het thema van de Comedia del Arte uit te werken. We laten zien dat iedereen zich in het dagelijks leven wel eens een masker probeert voor te houden. Soms kun je beter niets zeggen en het verpakken in beweging. Het is een trappenhuis in Italiaanse sferen, en de 14 mooi aangeklede figuranten lopen door het theater. De Harlekijn laat zich achter het masker niet zien hoe hij zich voelt. Het is een schouwspel met een boodschap.” Vrijdag werd de wagen naar buiten gereden om de bewegingen en het computerprogramma in te lezen.

Bij buurman de Lent, zo’n 200 meter verderop, zijn het acht ontwerpers die de wagen ‘Zeeslag’ hebben ontworpen. Sanne, Esther, Marit, Lucas,Kim, Corrie, Hans en Bart zijn de ontwerpers. “Na een oproep in de buurt besloten we om het samen te gaan doen, en is het deze wagen geworden. We wilden het luchtig maken. Zeespel is een spel, waarvan we een 3D-versie hebben gemaakt. Het is behoorlijk wat werk en er moet nog heel wat gebeuren. We hebben een grote buurt, dus ook komende weken wordt er veel van de bewoners gevraagd. Op de wagen komen geen figuranten. Wel is er wat beweging. Het zijn twee generalen die tegen elkaar vechten. Ieder op hun eigen wagen.”

Bij buurtschap Stuivezand zijn Joeri Huibregts, Jeroen Boot en Kjeld van Kuijk de ontwerpers. “De wagen ‘Zeespiegel’ laat zien hoe je als vogel over de kunstlijn vliegt. Vogelperspectief dus. Onder water is het zichtbaar als een vis. We laten de spiegeling van de zee zien. De boodschap is: kijk eerst naar je zelf voor je iets wil veranderen. Iedereen is verantwoordelijk voor zijn eigen veranderingen en het begint bij jezelf. Het publiek mag er in zien wat ze willen. De wagen is nagenoeg klaar om getikt te kunnen worden. Op de wagen komen geen figuranten en er is geen beweging. De muziek is ondersteunend.” De opkomst is steeds groot bij Stuivezand. Zo’n zestig mensen, en dat is een lange rij stoelen als je samen koffie gaat drinken.

In Rijsbergen wordt gewerkt aan ‘Choréographie Géométrique’. Kiki Beekers en Gijs van den Bemd ontwierpen een bijzondere wagen.”Het is een dansstijl waarin de bewegingen en formaties op het podium strakke, wiskundige en symmetrische vormen volgen. Het verbindt de ruimte met het lichaam. De dans is soms chaotisch en dan weer sereen. Er zit veel techniek in de wagen. Het is één beweging die tegelijkertijd 500 keer wordt gemaakt met molentjes die de patronen vormen. Samen vormen ze een eenheid. In de wagen zitten kilometers aan stroomdraad, die duizend wieken moeten laten draaien. Het geheel is bordeauxrood met wieken van geplakte bloemblaadjes. Dit jaar zullen er waarschijnlijk genoeg bloemen zijn, want de dahlia kan beter tegen droogte dan tegen te veel nat.”

Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding


Blijf op de hoogte van het lokale nieuws uit jouw regio met onze dagelijkse nieuwsbrief