Afbeelding
Foto: Gillion Utens

Zonnige Bavoloop alsnog een groot succes

Door: Gillion Utens Algemeen

RIJSBERGEN – De zon scheen afgelopen zondag tijdens de Bavoloop, maar deze keer gelukkig niet te fel. De organisatie moest de loop half juni nog last-minute afgelasten, omdat de seinen wegens de extreme hitte op rood gingen. De Bavoloop kreeg nu een herkansing. Het was alweer de 37e keer dat jongere en oudere lopers in de Rijsbergse straten hun beste beentje voorzetten.

Voorzitter René van Overveld blikt terug op de teleurstelling na de afgelasting: “Gelukkig zijn we een gezonde club, dus we hadden nog een appeltje voor de dorst. Maar daar is nou helaas wel stevig aan geknabbeld. Dus gaan we weer opnieuw sparen om een toekomstige tegenvaller op te vangen, want door de klimaatverandering kan zoiets zich vaker voor gaan doen. Gelukkig stonden onze ruim 60 vrijwilligers opnieuw snel klaar en dankzij hen is ook deze editie van de Bavoloop weer goed en gezellig verlopen.” 

Van Overveld wil de Bavoloop in 2027 graag terugbrengen naar het kermisweekend: “Dat is van oudsher ons ‘Bavoloopweekend’, met gezellig veel reuring in het dorp. Daar zijn we een vast onderdeel van en dat houden we graag zo.”

Lopen is voor iedereen
Naast de vertrouwde afstanden van 2,5 km, 5 km en 10 km was er weer een kinderloop én een speciale rollatorloop. Wethouder Rick Zagers loste voor het eerst het startschot bij de 10 km-loop. Zagers: “Het is hier hartstikke leuk! Jammer dat de loop in juni verzet moest worden, maar er is vandaag een geweldig mooie opkomst en mooi weer om te hardlopen!” Hij moedigde ook het Zundertse gemeenteraadslid Freek de Bruijn aan, die de Bavoloop al vaker gelopen had. De Bruijn liep mee op de 5 én de 10 km. Voor hem was de Bavoloop een goede training voor de marathon die hij binnenkort in Antwerpen loopt.

Héro de Bavo
Een extra bijzondere loop was het voor Floor Vloedgraven uit Rijsbergen. Ze zag haar broer Timme de eerste prijs lopen op de 2,5 km en haalde zelf ook het podium, al eindigde ze op de 5 km als vijfde. De Bavoloop huldigde Floor als ‘Héro de Bavo’: een bijzondere eer voor bijzondere prestaties. Ze werd namelijk Nederlands kampioen op de 300 meter sprint in de categorie meisjes U16.

De Bavoloop blijft vernieuwen. Zo liepen teams van vier lopers dit jaar voor de tweede keer een estafette van 10 km. “Bij de individuele lopers registreren we de tijd met behulp van een chip aan de schoen, bij de estafette zit die chip in het stokje”, vertelt Jaap Vloedgraven, bestuurslid Wedstrijdzaken. “Ook de rollatorloop slaat goed aan: goed dat ouderen zo op een gezellige manier in beweging blijven. Meestal moedigen de opa’s en oma’s hun kinderen en kleinkinderen aan en bij de rollatorloop is dat andersom”, lacht hij. “De reacties zijn positief en enthousiast en met dit soort vernieuwingen houden we de Bavoloop aantrekkelijk en levend.”

Samen lopen in de natuur
“Ook de Trailrun slaat goed aan. In coronatijd zijn we hiermee gestart, omdat je op deze manier kunt hardlopen in de prachtige Rijsbergse natuurgebieden. En zo’n Trailrun is écht een wedstrijd met jezelf. Of neem lekker je hond mee en loop de Canicross! De datum voor de Trailrun maken we over een tijdje nog bekend”, vertelt Jaap enthousiast. Samen met het bestuur en de vele vrijwilligers geniet hij eerst nog even na van de mooie, zonnige en gezellige hardloopzondag in Rijsbergen.

Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding


Blijf op de hoogte van het lokale nieuws uit jouw regio met onze dagelijkse nieuwsbrief