De drie nieuwe wethouders van Bergen op Zoom. V.l.n.r. Adam Ahajaj, Rob van den Aarsen en Sander Siebelink
De drie nieuwe wethouders van Bergen op Zoom. V.l.n.r. Adam Ahajaj, Rob van den Aarsen en Sander Siebelink Foto: Bergen op Zoomse Bode

Dit is het nieuwe college van Bergen op Zoom: drie nieuwe wethouders krijgen plek in bestuur

Door: Sanne Brusselaars Algemeen

BERGEN OP ZOOM - Bergen op Zoom krijgt een college met drie nieuwe wethouders. Alleen burgemeester Margo Mulder, Joost Pals (Lokaal Realisme) en Berend Doedens (D66) maakten ook deel uit van het vorige stadsbestuur. De nieuwe coalitie schuift Rob van den Aarsen (GBWP), Adam Ahajaj (PRO) en Sander Siebelink (CDA) naar voren als wethouder. Inmiddels is ook duidelijk hoe de portefeuilles voor de periode 2026-2030 zijn verdeeld.

Het nieuwe college van burgemeester en wethouders voor de periode 2026-2030 is bekend. Van de vijf wethouders zijn er drie nieuw. Alleen Joost Pals (Lokaal Realisme) en Berend Doedens (D66) maakten ook deel uit van het vorige college. Rob van den Aarsen (GBWP), Adam Ahajaj (PRO) en Sander Siebelink (CDA) maken voor het eerst deel uit van het dagelijks bestuur van de gemeente. 

Joost Pals blijft verantwoordelijk voor financiën. Daarnaast krijgt hij onder meer grondzaken, personeel en organisatie, bedrijfsvoering, dienstverlening, digitalisering, ICT, informatiegestuurd werken en mobiliteit en parkeren in zijn portefeuille.

Ook Berend Doedens blijft aan als wethouder. Namens D66 wordt hij verantwoordelijk voor sport, energie en water. Verder vallen participatie, water en natuur, milieu, afval en riolering, vastgoed en de Binnenschelde onder zijn verantwoordelijkheid.

Nieuwkomer Rob van den Aarsen krijgt namens GBWP de portefeuille cultuur, economie en werk & inkomen. Daarnaast houdt hij zich bezig met erfgoed, de binnenstad, evenementen, recreatie en toerisme, schuldhulpverlening en minimabeleid.

Adam Ahajaj wordt namens PRO (voorheen GroenLinks-PvdA) verantwoordelijk voor wonen, wijken en welzijn. Tot zijn taken behoren onder meer de Wet maatschappelijke ondersteuning (Wmo), leefbaarheid in de wijken, volksgezondheid en zorg, opvang, huisvesting en doorstroom en dierenwelzijn.

CDA’er Sander Siebelink krijgt ruimtelijke ontwikkeling, onderwijs en jeugd onder zijn hoede. Ook de buitenruimte, vergunningen, toezicht en handhaving binnen de Omgevingswet, jeugdhulp en jeugdzorg, onderwijshuisvesting en het onderwijskansenbeleid maken deel uit van zijn portefeuille.

Burgemeester Margo Mulder blijft verantwoordelijk voor openbare orde en veiligheid en interbestuurlijke samenwerking. Daarnaast vallen onder meer de stedelijke regio, positionering, lobby en subsidieverwerving, weerbaarheid, handhaving, burgerzaken, communicatie, deelnemingenbeleid en partnersteden onder haar verantwoordelijkheid.

Afscheid van drie huidige wethouders/

Met de komst van Rob van den Aarsen, Adam Ahajaj en Sander Siebelink nemen drie huidige wethouders afscheid van het college. Joey van Aken (GroenLinks-PvdA), Dominique Hopmans (VVD) en Hans Peter Verroen (CDA) keren niet terug in het dagelijks bestuur van de gemeente Bergen op Zoom.



Blijf op de hoogte van het lokale nieuws uit jouw regio met onze dagelijkse nieuwsbrief