
Gaten, verzakkingen en ontbrekende stenen: PVV trekt aan de bel over Zuidsingel
Door: Angela Versluys AlgemeenBERGEN OP ZOOM – De PVV Bergen op Zoom heeft schriftelijke vragen gesteld over de slechte staat van de bestrating aan de Zuidsingel. Vooral het gedeelte tussen de Antwerpsestraatweg en de Coehoornstraat verkeert volgens de fractie op meerdere plaatsen in slechte staat. Er ontbreken stenen uit het wegdek en er zijn verzakkingen en gaten ontstaan waarin water blijft staan.
Volgens de PVV zorgt dit niet alleen voor een slecht straatbeeld, maar kan het ook gevaarlijk zijn voor fietsers, bromfietsers en motorrijders. De fractie wil van het college weten wanneer dit wegvak voor het laatst is geïnspecteerd en waarom eventuele gebreken nog niet zijn aangepakt.
Ook vraagt de PVV naar eerdere werkzaamheden aan de Zuidsingel. De weg staat op het overzicht van werkzaamheden die zijn uitgevoerd met het in 2023 beschikbaar gestelde bedrag van 9,4 miljoen euro voor wegenonderhoud. De fractie wil weten of ook dit gedeelte is aangepakt en wat de oorzaak is van de huidige problemen. Daarbij wordt onder meer gevraagd naar de kwaliteit van de ondergrond, fundering en eerdere werkzaamheden en eventuele aansprakelijkheid van een aannemer.
‘Er is iets goed mis’
“Inwoners betalen genoeg belasting en mogen verwachten dat de wegen fatsoenlijk en veilig worden onderhouden. Als er op meerdere plaatsen complete stenen uit het wegdek ontbreken, is er iets goed mis”, aldus de PVV. De fractie wil dat de acute gebreken met spoed worden hersteld en dat vervolgens wordt gekeken naar een duurzame oplossing.




