
Schipper achter het roer met tweeënhalf keer toegestane hoeveelheid alcohol op
Door: Ties de Bakker AlgemeenOOSTERSCHELDE – Agenten van de Landelijke Eenheid van de politie troffen gisteren een schipper aan die onder invloed van alcohol voer. De man heeft een vaarverbod en een boete gekregen.
De agenten voerden zaterdagmorgen over de Oosterschelde. Bij een routinecontrole aan boord troffen zij een schipper aan die onder invloed bleek te zijn van alcohol. In de stuurhut stond een blikje bier dat diende als asbak. Al vrij snel kreeg één van de agenten de indruk dat de schipper onder invloed was.
Na het afnemen van een ademanalyse bleek dat de schipper 535 Ug/l alcohol in zijn adem had, wat neerkomt op een promillage tussen 1,16 en 1,30. Daarop werd een vaarverbod opgelegd voor de duur van 5 uur. Deze schipper krijgt ook een flinke boete.




