
Sfeervolle lampionnenoptocht trekt zaterdag weer door Sint-Maartensdijk
Door: Olaf Knook AlgemeenSINT-MAARTENSDIJK - Evenementen Comité Smalstad organiseert zaterdagavond weer de jaarlijkse lampionnenoptocht van Sint-Maartensdijk. De optocht duurt ongeveer één uur en start opnieuw vanaf de Markt.
De jaarlijkse lampionnenoptocht in Sint-Maartensdijk gaat op zaterdag 9 november van start om 19.00 uur vanaf de Markt. Het evenement, dat georganiseerd wordt door het Evenementen Comité Smalstad, duurt ongeveer een uur. Na afloop ontvangen alle deelnemers een warme chocomel of ranja met een koekje. De weersverwachting voor zaterdag is een droge en bewolkte avond.
Traditie
De optocht maakt deel uit van een lang bestaande traditie in het dorp en is een vast punt op de lokale evenementenkalender. Eind oktober vond in Tholen de laatste lampionnenoptocht van de gemeente plaats, waarbij duizend mensen meeliepen met hun verlichte lampionnen. Ook trokken honderden Fluplanders medio oktober door de straten van Sint Philipsland voor de jaarlijkse lampionnenoptocht van Concordia.




