Het college wil de toegangspoorten en wallen van de stad Tholen zichtbaar maken.
Het college wil de toegangspoorten en wallen van de stad Tholen zichtbaar maken. Foto: Archief Uitgeverij de Bode

Tholen droomt van herstel vestingwerken en komst ‘iconisch’ bezoekerscentrum

Door: Olaf Knook Algemeen

THOLEN - Erfgoed en cultuur spelen een belangrijke rol in de nieuwe toerismevisie van het college. De rijke geschiedenis van de regio wordt gezien als een belangrijke drager voor het verder ontwikkelen van toerisme en recreatie.

Zo krijgt elk dorp jaarlijks een budget om initiatieven vanuit burgers te ontwikkelen die bijdragen aan het versterken hiervan. Daarnaast wil de gemeente de vesting van de stad Tholen herstellen door bijvoorbeeld de toegangspoorten en vestingwallen zichtbaar te maken. Mogelijk komen er nieuwe evenementen, zoals Vestingdagen, een vestingloop of een skatetour over de wallen.

De gemeente wil ook de verhalen van de ‘tiende kern’ de verdronken stad Reymerswael meer zichtbaar maken. Er wordt gekeken naar de mogelijkheid om een iconisch bezoekerscentrum te ontwikkelen in samenwerking met het Geopark Schelde Delta. Ook wordt kunst en cultuurbeleving meer verbonden met toerisme en recreatie met het oog op het aantrekken van nieuwe doelgroepen.

Over de nieuwe visie

De gemeente Tholen heeft een nieuwe visie op toerisme en recreatie gepresenteerd. In dit document wordt beschreven hoe Tholen de komende jaren toerisme wil ontwikkelen. Daarbij staat de lokale bevolking voorop. De nieuwe visie is ontstaan na een motie van de gemeenteraad in juli 2023, waarin werd gevraagd om een langetermijnstrategie voor toerisme. De conceptvisie is tot stand gekomen op basis van cijfers, analyses en gesprekken met ondernemers, organisaties en inwoners.

Wethouder Hilde Moerland is blij met deze brede input. “De diverse stemmen hebben ons geholpen de visie vorm te geven”, zegt Moerland. In de visie ligt de focus niet langer op groei, maar op kwaliteitsverbetering en het optimaal benutten van de strategische ligging van Tholen. “Toerisme moet meer waarde toevoegen voor zowel de lokale bevolking als de natuur. We hebben iets moois te bieden en dat willen we benutten”, aldus de wethouder.

Reactie indienen
De conceptvisie ligt nog tot 10 april ter inzage in de leesruimte van het gemeentehuis. Inwoners kunnen tot die tijd hun reacties indienen. De visie is ook online in te zien via Overheid.nl. Schriftelijke reacties kunnen worden gestuurd naar het college van burgemeester en wethouders. “We staan open voor opbouwende kritiek. Alle feedback is welkom”, aldus wethouder Moerland. Na de inspraakreactie wordt de visie besproken in de gemeenteraad.



Blijf op de hoogte van het lokale nieuws uit jouw regio met onze dagelijkse nieuwsbrief