Afbeelding
Foto: Olaf Knook

Tholen komt met vaste regeling voor jubileumsubsidies vrijwilligersorganisaties

Door: Redactie Algemeen

THOLEN - De gemeente Tholen voert nieuw beleid in voor bijdragen aan jubilea van vrijwilligersorganisaties. Het college van burgemeester en wethouders wil daarmee voor meer duidelijkheid en een vaste werkwijze zorgen.

Voor jubilea bestond geen vaste subsidieregeling. Wethouder Corniel van Leeuwen legt uit dat er in 2022 wel een richtlijn is gemaakt, maar dat er vooral maatwerk werd toegepast. De afgelopen jaren kreeg de gemeente Tholen steeds vaker verzoeken om een bijdrage voor jubilea. Daarom heeft het college gekeken hoe andere gemeente dit doen. Dat heeft geleid tot één duidelijke regeling. “We zien dat de vraag toeneemt. Daarom kiezen we voor een duidelijke regeling”, zegt Van Leeuwen.

Niet elk lustrum

Verenigingen en stichtingen kunnen binnenkort eens per 25 jaar een subsidie aanvragen voor een jubileum. De gemeente kiest er bewust niet voor om elk lustrum te betalen. Volgens het college zou dat te veel werk en kosten opleveren. “Met zoveel verenigingen in onze gemeente moet het uitvoerbaar en betaalbaar blijven. Daarom kiezen we voor een eenvoudige regeling die vergelijkbaar is met andere gemeenten”, aldus Van Leeuwen.

De subsidie moet aangevraagd worden bij de gemeente Tholen. Meer informatie over dit beleid wordt gepubliceerd op overheid.nl.



Blijf op de hoogte van het lokale nieuws uit jouw regio met onze dagelijkse nieuwsbrief