Afbeelding
Foto: Nesto Tegelwerken
BEDRIJF IN BEELD

Van keukentafel tot ondernemersgala: hoe Nesto uitgroeide tot een begrip in tegelwerk

Door: Sanne Brusselaars Advertorial

Advertorial - Wat begon als een eenmanszaak aan de keukentafel, groeide in een kwart eeuw uit tot een begrip in de regio én ver daarbuiten: Nesto Holland Tegelwerken & Nesto Sanitair. Achter dit succesverhaal staat Evi Nesztovidisz. Met een Griekse vader en een Hongaarse moeder zit internationale flair haar in het bloed, maar het is vooral haar discipline en werkkracht die indruk maken. “Gas terugnemen? Dat woord komt niet in mijn woordenboek voor,” zegt ze lachend.

Bijna 25 jaar geleden zette ze haar eerste stappen als zelfstandig ondernemer. “In het begin deed ik alles zelf: offertes, tegelzetten, de administratie. Gewoon doorgaan, dag en nacht als het moest.” Inmiddels telt Nesto 35 vaste medewerkers: stuk voor stuk vakmensen, grotendeels uit Hongarije. “Het zijn harde werkers met hun eigen specialisme. Samen zorgen we ervoor dat we complete badkamers binnen een paar dagen kunnen opleveren. Dat lukt alleen met een strakke planning en perfect op elkaar ingespeelde teams.”

Bekroond op het Ondernemersgala

Die inzet bleef niet onopgemerkt. Tijdens het Ondernemersgala Bergen op Zoom 2025, de feestelijke jubileumeditie in het Markiezenhof, werd Nesto uitgeroepen tot Beste Ondernemer in de categorie Midden. Een avond vol muziek, culinaire hoogstandjes van René Vermeulen en vooral: waardering voor ondernemerschap. “Een erkenning voor ons hele team,” vertelt Evi trots. “We doen het echt samen. Zonder mijn mensen geen Nesto.”

De jury prees de onderneming om haar combinatie van vakmanschap, innovatie en degelijke bedrijfsvoering. “Nesto is veel meer dan een tegel- of sanitairbedrijf,” stond in het juryrapport. “Het is een onderneming die zijn kracht ontleent aan discipline, visie en een bijzonder sterke organisatie.”

Meer dan tegels 

Dat blijkt wel uit het indrukwekkende dienstenpakket. Van badkuipen tot elektrawerk, van kitwerk tot grootformaat wandtegels van wel 1,50 bij 3,50 meter: bij Nesto vind je alles onder één dak. “We leveren en installeren alles, van A tot Z,” zegt Evi. “En we werken met duurzame materialen van topkwaliteit, rechtstreeks ingekocht bij fabrieken in Spanje, Italië en Portugal. Zo omzeilen we de groothandel en kunnen we scherp inkopen zonder concessies te doen aan de kwaliteit.”

Ook digitalisering speelt een steeds grotere rol. “Klanten kunnen hun badkamer of keuken bij ons in 3D zien, compleet met kleuren, materialen en afwerking. We gebruiken zelfs AI om realistische visualisaties te maken. Zo weten mensen precies wat ze krijgen, dat geeft vertrouwen.”

Duurzaam en toekomstgericht

In de moderne panden van Nesto valt direct de groene uitstraling op. Er wordt gewerkt met warmtepompen, LED-verlichting en duurzame materialen. “We willen graag nog verder verduurzamen, maar lopen tegen de grenzen van het elektriciteitsnet aan. Zonnepanelen kunnen we nog niet terugleveren, en elektrische bussen trekken het gewicht van onze aanhangers met tegels niet. We willen wel, maar de techniek is er gewoon nog niet klaar voor,” legt Evi nuchter uit.

Vakmensen met hart voor de zaak

Wat Nesto bijzonder maakt, is de hechte band met haar medewerkers. Ze krijgen goede huisvesting, een eerlijk salaris en waardering. “Veel van onze jongens werken hier al jaren. Ze reizen soms een paar keer per jaar naar Hongarije, maar komen altijd terug. Dat zegt genoeg.”

Toekomst vol ambitie

Hoewel het bedrijf inmiddels twee moderne panden heeft en een indrukwekkende klantenlijst, met projecten voor Schiphol, H&M, Lidl, Aldi, hotelketens en de Koninklijke Militaire Academie, blijft Evi bescheiden. “We doen gewoon wat we goed kunnen: kwaliteit leveren, afspraken nakomen en blijven vernieuwen. Maar dat we nu ook als Beste Ondernemer zijn uitgeroepen? Dat voelt als de kroon op ons werk.”



Blijf op de hoogte van het lokale nieuws uit jouw regio met onze dagelijkse nieuwsbrief