Afbeelding
Foto: Gemeente Steenbergen

Woensdrechtse erfgoed-instellingen sluiten zich aan bij UNESCO Global Geopark Schelde Delta

Door: José van der Wegen Algemeen

WOENSDRECHT - Op zaterdag 17 oktober aanstaande zullen negen Woensdrechtse erfgoed-instellingen zich aansluiten bij UNESCO Global Geopark Schelde Delta. Voor zover bekend is het niet eerder voorgekomen dat zoveel instellingen uit één gemeente zich gezamenlijk bij UNESCO Geopark Schelde Delta hebben aangesloten.

Geopark is een keurmerk dat wereldwijd wordt afgegeven door UNESCO vanwege de unieke eigenschappen van een bepaald gebied. Er zijn 241 UNESCO Global Geoparken in de wereld, verspreid over 51 landen. Het Geopark Schelde Delta kwam in 2024 tot stand en heeft inmiddels meer dan 140 partners in Vlaanderen en Nederland. Door in Woensdrecht de krachten te bundelen wordt het verhaal over de bijzondere natuur- en cultuurhistorische kenmerken van onze omgeving beter zichtbaar voor het publiek. Voor de Woensdrechtse instellingen is het gelijktijdig aangaan van dit partnerschap een goede aanleiding voor nog meer onderlinge samenwerking. In aanwezigheid van wethouder Rainier Schuurbiers zullen dan ook op 17 oktober vertegenwoordigers van de negen instellingen zich aan het Geopark verbinden door het tekenen van een zogeheten ‘partnerverklaring’.

De negen betrokken en deelnemende instellingen zijn Heemkundekring De Wilhelmiet, Heemkundekring Het Zuidkwartier / Museum Den Aanwas, Landgoed de Vijverhoeve, Museum Wings over Woensdrecht, Stichting Behoud Cultuurhistorisch Erfgoed Zuidwesthoek, Stichting Molen Johanna, Stichting Zuster Marie Adolphine, Werkgroep Militair Erfgoed en het Wilhelmietenmuseum.



Blijf op de hoogte van het lokale nieuws uit jouw regio met onze dagelijkse nieuwsbrief