
Burgemeester ontbijt met scholieren Op Dreef
Door: José van der Wegen AlgemeenPUTTE - De burgemeester op school: het is geen gebeurtenis die iedere dag plaatsvindt. En als de burgemeester dan ook nog eens in je klas komt ontbijten, dat is helemaal bijzonder. Toch gebeurde dit vandaag voor de leerlingen van groep 8 van basisschool Op Dreef in Putte, want burgemeester Steven Adriaansen kwam langs voor het Burgemeestersontbijt.
Het zogeheten Burgemeestersontbijt is ooit ontstaan om gezond eten te stimuleren. Dit jaar vindt het ontbijt plaats van 6 tot en met 9 oktober. Net als andere jaren richt het ontbijt zich op het promoten van gezond ontbijten bij kinderen in samenwerking met lokale scholen en bakkerijen. Elk jaar gaat burgemeester Steven Adriaansen ontbijten met andere kinderen. De ene keer wordt er in de raadzaal ontbeten en de andere keer gaat de burgemeester naar een school toe, zoals dit keer in Putte.
Het ontbijt heeft als doel het bevorderen van gezond ontbijten bij kinderen, omdat een goed ontbijt een positieve invloed heeft op leerprestaties en welzijn. Wie goed ontbijt, heeft daarvan een hele dag profijt! En dus stonden er op school in Putte allerlei gezonde en lekkere opties klaar voor de kinderen, om zo tot een gezonde start van de dag te kunnen komen. De leerlingen van groep 8 en de burgemeester lieten zich het ontbijt dan ook goed smaken.















