
Buien zijn niet genoeg, Brabantse Delta treft nieuwe maatregelen vanwege droogte
Door: Hanneke Marcelis AlgemeenZUNDERT - De afgelopen tijd heeft het af en toe geregend. Toch is het nog steeds erg droog. Dat komt doordat er lange tijd weinig regen is gevallen én omdat veel water verdampt door zon en wind. Het neerslagtekort is daardoor opgelopen. Reden voor Waterschap Brabantse Delta om maatregelen te nemen en onttrekkingsverboden in te stellen.
“Om verdere daling van het waterpeil in sloten, beken en rivieren te voorkomen en voldoende watervoorraad te behouden voor de warme en droge periode die nog komt nemen we extra maatregelen”, laat waterschap Brabantse Delta weten. “Door lage waterstanden kan er namelijk schade aan oevers en kades ontstaan. Daarnaast is er kans op een verslechtering van de waterkwaliteit, doordat door de hoge buitentemperatuur het water opwarmt. Hierdoor bevat het water minder zuurstof en dat is dodelijk voor planten en dieren.”
Welke maatregelen neemt het waterschap?
Sinds 17 juli 9:00 uur is het in diverse gebieden niet meer toegestaan om water uit sloten, beken en rivieren te gebruiken. Er geldt onder andere een totaal verbod in het Bovenmark stroomgebied en een totaal verbod bij de Bovenmark zelf.
Het zijn niet de eerste onttrekkingsverboden die het waterschap instelt. Het is een uitbreiding van de al ingestelde verboden.
![]()
De onttrekkingsverboden - Waterschap Brabantse Delta




