Hans Wierikx met het echtpaar Tak-van Hooijdonk.
Hans Wierikx met het echtpaar Tak-van Hooijdonk. Foto: Johan Wagenmakers

Ad (87) en Nelly (87) vieren briljanten huwelijk: ‘Ik vroeg haar ten dans’

Door: Johan Wagenmakers Algemeen

OUD GASTEL - Op woensdag 14 oktober waren Ad Tak (87) en Nelly van Hooijdonk (87) maar liefst 65 jaar met elkaar in de echt verbonden. Het briljanten paar werd namens de gemeente van harte gefeliciteerd door locoburgemeester Hans Wierikx.

Beide echtelieden zijn geboren en getogen in Oud Gastel. “Ik ben in de Meirstraat geboren, maar opgegroeid in de Koelestraat,” zegt Nelly. De wieg van Ad stond op de Stoof. “Daarna zijn we bij ons thuis verhuisd naar de Dorpsstraat tegenover het vroegere gemeentehuis waar nu Woninginrichting Bus zit. Na de dood van mijn opa gingen we naar de Steenstraat.” Beiden komen uit kleine gezinnen. “Ik heb één broer en Nelly één zus.”

Stamhouder

Ontmoet hebben ze elkaar bij het dansen in zaal Slootmans aan de Dorpsstraat. “Ik vroeg haar ten dans. Ik kende haar eigenlijk wel omdat ik met haar neef Piet omging en zij daar weleens langs kwam,” verklaart Ad. Bij hem was het min of meer liefde op het eerste gezicht, maar Nelly had wat meer tijd nodig. “Dan zei ik tegen hem dat hij niet meer langs hoefde te komen, maar kwam hij toch,” lacht ze.

Samen hebben ze twee kinderen, vier kleinkinderen en een kleinzoon. “Dat is de vierde generatie én de stamhouder,” merkt Ad op. Na het huwelijk hebben ze eerst vier jaar bij Nelly thuis ingewoond om daarna een woning aan de Bernhardstraat te betrekken. Een kleine twintig jaar wonen ze nu in een appartement in de Molenweide. “We zitten hier lekker, hebben een mooi uitzicht, goede buren en vriendelijke medebewoners.”

Vloerenlegger

Ad was van origine machinebankwerker. “Dat werk heb ik tot mijn dienstplicht gedaan en daarmee verdiende ik 38 gulden per week. Mijn rijbewijs heb ik in dienst gehaald en daarna kon ik bij IntraMast komen en had ik meer dan tweemaal zoveel. Het waren wel ‘dubbele’ werkweken, want vaak begon ik ’s morgens om vijf uur en was pas om acht uur klaar.”

Ad maakte daarop de overstap naar de bouw. “Als vloerenlegger. Dat was wel zwaar werk, maar daar ben ik goed uitgekomen haha. Op mijn 57e kon ik in de vut, hoewel ik daarna tot mijn 82e nog wel karweitjes gedaan heb.” De voor hem gemaakte spreuk ‘de vloeren van Tak, liggen altijd vlak’ hoort hij nog jarenlang te pas en te onpas opduiken.

Poetsvrouw

Van school afgekomen werkte Nelly eerst bij bakker Knaap. “Dat was zes dagen hard werken voor 5 gulden per week. Ik hield de winkel en het huis schoon, hielp mee in de bakkerij en ging de baan op. Wel leuk werk.”

Toch stapte ze over naar de huishoudelijke zaak van de Gezusters Van der Put aan de Oude Markt in Roosendaal. “Daar stond ik vooral in de winkel. Bij koekjesfabriek Van Sprundel heb ik daarna nog aan de band gestaan om in te pakken. Toen ik trouwde stopte ik met werken.”

Naast de zorg voor haar eigen kinderen en huishouden hielp ze haar moeder en haar opa. “Later heb ik veel op de kleinkinderen gepast. Dat was heel leuk, dan voel je je weer jong,” glimlacht ze bij deze herinnering. “Verder ben ik een echte poetsvrouw, dat zit er nog steeds in.”

Uitgaan

Het echtpaar was altijd graag bij de leut, hield alle feestjes bij en bezocht menig fanbal van de Gastelse bandjes van weleer. “Mijn broer Kees zat bij de Four Tak en je had ook nog de Stravelli’s, de Calando’s en zo meer,” merkt Ad op.

Verder was hij actief bij De Konijnenvriend. “Ik hield konijnen en sierduiven. Met een sierduif ben ik eens kampioen van Nederland en Brabant geweest. Ik ben 40 jaar lid geweest waarvan vele jaren als secretaris. We zijn begonnen met 15 leden, doorgegroeid naar 100 en nu bestaat de vereniging niet eens meer,” verzucht hij. Nelly was lid van gymnastiekvereniging Vlug en Lenig.

Respect

Met het gezin van een bevriend echtpaar zijn ze jarenlang op vakantie geweest naar Oostenrijk, Zwitserland en Spanje. “Op een keer na altijd op een andere plek. Dan zaten we in een appartement.” Nu maken ze regelmatig dagtripjes. “Ik rijd gelukkig nog auto en dan gaan we naar Intratuin of zo. Fietsen gaat me ook nog goed af, maar lopen gaat slecht,” zegt Ad.

Zo nu en dan hard praten, maar wel met respect en elkaar met rust laten wanneer nodig, zijn volgens het briljanten paar de juiste ingrediënten voor een goede en langdurige relatie.



Blijf op de hoogte van het lokale nieuws uit jouw regio met onze dagelijkse nieuwsbrief