
Bijzondere bodemvondsten te zien tijdens Open Monumentendag in Steenbergen
Door: Sanne Brusselaars AlgemeenSTEENBERGEN - Wie benieuwd is naar wat er onder de Steenbergse grond is gevonden, kan zaterdag 12 september een kijkje nemen bij de Steenbergse archeologen. Tijdens Open Monumentendag zijn zij te vinden in Steenbergen én De Heen.
Aan het Doornedijkje 50 in Steenbergen opent het voormalige noodslachthuis zijn deuren. In het gemeentelijke monument zijn herinneringen aan de oorspronkelijke functie van het pand te zien, naast een uitgebreide verzameling bodemvondsten. De vondsten zijn sinds 1978 door de Stichting opgegraven en gerestaureerd.
In De Heen draait de dag om het historische sluisje uit 1610. De Steenbergse archeologen restaureerden het sluisje in 2008, waarna het de status van gemeentelijk monument kreeg. In de monumentale wagenschuur bij het Bakhuisje wordt met beeld en geluid verteld over die restauratie. Ook zijn er oude foto’s en informatie over de geschiedenis van het sluisje en De Heen te bekijken.
Beide locaties zijn zaterdag van 11.00 tot 16.00 uur gratis toegankelijk.




